Opinie w Radiu Tczew 4.06.: Kolejne usterki w autobusach Meteora i pomysł darmowych przejazdów

  • 05.06.2018, 17:42 (aktualizacja 06.06.2018, 12:17)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 4.06.: Kolejne usterki w autobusach Meteora i pomysł darmowych przejazdów Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 4 czerwca byli Karol Uliczny ("Gazeta Tczewska"), Bartosz Listewnik (Telewizja Tetka) i Jolanta Pobłocka (tcz.pl).

 

25 maja na węźle transportowym skontrolowano 10 autobusów i busów, w tym 6 należących do miejskiego przewoźnika - Meteora. I tym razem inspektorzy znaleźli usterki, dlatego zatrzymano dwa dowody rejestracyjne pojazdów należących do tej spółki oraz jeden innego przewoźnika. Przypomnijmy, że po kontroli 15 maja zatrzymane zostały dowody rejestracyjne trzech pojazdów Meteora, w których usterki wykryto w układzie hamulcowym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tej sprawie brakuje mi zwykłego słowa krytyki ze strony ratusza czy radnych. Negatywne komentarze są przecież problemem PR-owym dla firmy, która świadczy usługi w kilku miastach, a ewidentnie sobie nie radzi i to pod wieloma względami. Chodzi nie tylko o tabor, ale również brak pracowników - Karol Uliczny, "Gazeta Tczewska"

W ratuszu zostało złożonych 400 podpisów mieszkańców pod inicjatywą wprowadzenia darmowych przejazdów autobusowych dla uczniów i studentów. Jej pełnomocnikami są Bartłomiej Kulas i Bartosz Paprot, pojawiają się więc pytania, czy nie jest to wyłącznie... kiełbasa wyborcza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za pomył czysto wyborczy część mieszkańców uznaje także budowę lodowiska. Okazuje się, że jego koszt wyniesie prawie 3,5 miliona złotych. Korektę budżetu, która pozwoli na sfinansowanie inwestycji, radni przegłosowali na majowej sesji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijcie sobie wrzawę, kiedy pojawiły się doniesienia o fontannie, nazywanej przez wielu "fontanną wyborczą". Proponuję teraz pójść na ten skwer i zobaczyć, jak wiele osób korzysta z tego miejsca. Pomysły wyborcze czy nie - cieszę się z każdej inwestycji, która służy mieszkańcom - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Na majowej sesji Rady Powiatu powrócił temat remontu Mostu Tczewskiego. Część radnych podnosiła, że nie dla wszystkich mieszkańców powiatu inwestowanie w zabytek jest tak ważne jak dla tczewian.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Remont jest wydłużany w czasie i niepokoi mnie, że najbliższy etap potrwa aż 18 miesięcy. Będzie to przecież okrojone zadanie, czyli etap IIa, a zakładano, że 18 miesięcy zajmie cały etap drugi, zanim jeszcze go podzielono. Dziwi mnie też, że radni powiatowi z PO tak krytykują tę inwestycję, a pamiętamy byłą premier Ewę Kopacz mówiącą, że należy skończyć to, co rozpoczęte - Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo - węzeł autostrady A1 Stanisławie powinna zakończyć się w sierpniu. Już wiadomo, że to termin nierealny - inwestycja wymaga uzyskania decyzji ZRID, która w dalszym ciągu jest procedowana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod koniec maja serwisy internetowe "Gazety Tczewskiej" i Radia Tczew padły ofiarą ataku hakerskiego. Na stronach pojawiły się treści związane z terroryzmem. Sprawie ma przyjrzeć się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe