Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  • 8.06.2018, 14:48 (aktualizacja 08.06.2018 15:03)
  • KPP Tczew, opr. Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie fot. KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
"Bezpieczeństwo seniorów" to temat debaty społecznej, jaka odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie.

Czwartkowe spotkanie (07.06.2018) z mieszkańcami-seniorami zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Tczewie w ramach cyklu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ".  

Policjanci w przygotowanej prezentacji przedstawili informacje związane ze zdarzeniami drogowymi na terenie województwa pomorskiego oraz powiatu tczewskiego. Mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie seniorów.

Na spotkaniu obecny był też przewodniczący Zespołu ds. Polityki Rowerowej, który mówił o bezpiecznej jeździe na rowerze oraz jak należy właściwie zabezpieczyć swój jednoślad aby uniknąć jego kradzieży. Podczas debaty funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas urządzania przejażdżek rowerowych. Mówili, aby seniorzy uczyli wnuki prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Przypominali, że niebawem rozpoczną się wakacje i to jest ten czas kiedy można urządzać sobie rodzinne wyprawy rowerowe, podczas których można edukować młodych ludzi. 

Stróże prawa zaprezentowali również narzędzia, które służą poprawie bezpieczeństwa i ułatwiają kontakt społeczeństwu z Policją. To aplikacja „Moja Komenda" oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", które są łatwe w obsłudze i służą szybkiej wymianie informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Mundurowi przypominali uczestnikom, że korzystając z aplikacji „Moja Komenda” można w łatwy sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

W trakcie spotkania mieszkańcy zadawali pytania, na które odpowiadali policjanci. Przeprowadzone konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa.

Policjanci zapraszają na kolejną debatę społeczną - tym razem pod nazwą Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa, która odbędzie się 13 czerwca (środa) o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie przy ul. Czyżykowskiej 69. W debacie będzie uczestniczyć przedstawiciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku, funkcjonariusze tczewskiej komendy oraz uczniowie. Na debatę zaproszeni są wszyscy mieszkańcy powiatu, którzy chcieliby wziąć udział w dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

KPP Tczew, opr. Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe