Opinie w Radiu Tczew 11.06.: Elektrownia Północ pod znakiem zapytania i wciąż gorąco wokół fuzji Lotosu z Orlenem

  • 13.06.2018, 11:09 (aktualizacja 13.06.2018 19:37)
  • Marta Irzyk
Opinie w Radiu Tczew 11.06.: Elektrownia Północ pod znakiem zapytania i wciąż gorąco wokół fuzji Lotosu z Orlenem
Podziel się:
Oceń:
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 11 czerwca byli Wojciech Stobba (Radio Gdańsk) i Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki").

Wszystko wskazuje na to, że pomysł Elektrowni Północ umiera śmiercią naturalną. Oficjalna strona internetowa inwestycji nie jest już dostępna, a przedstawiciele inwestora w tej kadencji samorządu nie pojawili się w Pelplinie. 

Dlaczego tak się stało? Po pierwsze - kwestie proceduralne, inwestor miał problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę; po drugie - pewnie kwestie finansowe, a po trzecie -  chyba coraz trudniej będzie w naszym kraju budować elektrownie węglowe, a do tego możemy też dodać kwestie polityczne - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

W zarządzie Grupy Lotos dochodzi do kolejnych zmian, tymczasem kontrolę zarówno nad Lotosem, jak i nad Orlenem przejęła od ministra energii Kancelaria Premiera. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem Krzysztofem Tchórzewskim.

Wszystko wskazuje na to, że będą zmiany w zarządzie Orlenu, bo zwiększyły się kwoty odpraw i to o 100 procent, skrócił się też czas karencji, który uprawnia do otrzymania takiej odprawy. Można więc przypuszczać, że prezes Obajtek i jego ekipa są, mówiąc kolokwialnie, na wylocie - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Jest porozumienie między właścicielką działki a gminą Gniew. Przypomnijmy: kilka tygodni temu na drodze dojazdowej do kilku posesji w Półwsi stanął płot. Postawiła go właścicielka działki, której część znajduje się na drodze gminnej. 

Rodzina państwa Cyganowskich mieszka w domu bez wody od 28 lat. Urzędnicy chcą pomóc, jednak czekają na ruch ze strony rodziny, która ma wykonać prawidłowy odpływ ścieków.

Mieszkańcy Malborka skarżą się na nieprzyjemny zapach związany z przepływającym przez miasto Kanałem Juranda. Urzędnicy tłumaczą, że powodem są... pyłki lipy.

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe