Opinie w Radiu Tczew 11.06.: Elektrownia Północ pod znakiem zapytania i wciąż gorąco wokół fuzji Lotosu z Orlenem

  • 13.06.2018, 11:09 (aktualizacja 13.06.2018, 19:37)
  • Marta Irzyk
Opinie w Radiu Tczew 11.06.: Elektrownia Północ pod znakiem zapytania i wciąż gorąco wokół fuzji Lotosu z Orlenem

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 11 czerwca byli Wojciech Stobba (Radio Gdańsk) i Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki").

Wszystko wskazuje na to, że pomysł Elektrowni Północ umiera śmiercią naturalną. Oficjalna strona internetowa inwestycji nie jest już dostępna, a przedstawiciele inwestora w tej kadencji samorządu nie pojawili się w Pelplinie. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego tak się stało? Po pierwsze - kwestie proceduralne, inwestor miał problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę; po drugie - pewnie kwestie finansowe, a po trzecie -  chyba coraz trudniej będzie w naszym kraju budować elektrownie węglowe, a do tego możemy też dodać kwestie polityczne - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

W zarządzie Grupy Lotos dochodzi do kolejnych zmian, tymczasem kontrolę zarówno nad Lotosem, jak i nad Orlenem przejęła od ministra energii Kancelaria Premiera. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem Krzysztofem Tchórzewskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystko wskazuje na to, że będą zmiany w zarządzie Orlenu, bo zwiększyły się kwoty odpraw i to o 100 procent, skrócił się też czas karencji, który uprawnia do otrzymania takiej odprawy. Można więc przypuszczać, że prezes Obajtek i jego ekipa są, mówiąc kolokwialnie, na wylocie - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Jest porozumienie między właścicielką działki a gminą Gniew. Przypomnijmy: kilka tygodni temu na drodze dojazdowej do kilku posesji w Półwsi stanął płot. Postawiła go właścicielka działki, której część znajduje się na drodze gminnej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rodzina państwa Cyganowskich mieszka w domu bez wody od 28 lat. Urzędnicy chcą pomóc, jednak czekają na ruch ze strony rodziny, która ma wykonać prawidłowy odpływ ścieków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy Malborka skarżą się na nieprzyjemny zapach związany z przepływającym przez miasto Kanałem Juranda. Urzędnicy tłumaczą, że powodem są... pyłki lipy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe