Wchodzi program 300 plus. Wnioski można składać od 1 lipca

  • 18.06.2018, 13:40 (aktualizacja 19.06.2018, 11:55)
  • Izabela Muczyńska
Wchodzi program 300 plus. Wnioski można składać od 1 lipca fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Od pierwszego lipca rodzice i opiekunowie dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz średniej będą mogli drogą elektroniczną składać wnioski o otrzymanie dodatku w wysokości 300 złotych. Papierowa wersja dokumentu pojawi się w biurze MOPS-u w sierpniu. Pierwsze środki mogą trafić na konta wnioskodawców już we wrześniu.

 

Już niedługo w życie wejdzie nowy program świadczeń socjalnych o nazwie "Dobry start". Beneficjenci będą otrzymywali dodatek w kwocie 300 złotych raz w roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się rodzice oraz opiekunowie uczniów szkół podstawowych i średnich. Program nie dotyczy dzieci uczęszczających do zerówki. Co ważne, świadczenie "Dobry start" przysługuje niezależnie od dochodu. Środki będą wypłacane do ukończenia przez ucznia 20. roku życia. W przypadku dziecka z orzeczeniem, opiekunowie będą otrzymywać dodatek do ukończenia przez niego 24. roku życia. W tej kwestii istotną rolę odgrywają roczniki. Mówi Michał Kremer z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie ma znaczenia to, że np. uczeń w styczniu tego roku ukończył 20 lat. Jeśli uczy się nadal w szkole, rodzic może ubiegać się o świadczenia z programu "Dobry start". - Michał Kremer, MOPS w Tczewie 

Wnioski od 1 lipca będzie można składać drogą elektroniczną. Są dwie możliwości aplikowania. Jedna z nich to bankowość elektroniczna, która może być znana dla beneficjentów innych świadczeń socjalnych. Drugą możliwość daje portal [email protected]. Jak informuje Michał Kremer, instytucja zachęca wnioskodawców do zgłaszania się właśnie drogą elektroniczną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi na swojej stronie internetowej (tutaj - Red. ) akcję informacyjną, w jaki sposób można takie wnioski składać - Michał Kremer, MOPS w Tczewie 

Zwolennicy papierowej wersji wniosków muszą poczekać do 1 sierpnia. Wtedy będą one dostępne w lokalnych Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej. Jak podkreśla nasz rozmówca, urzędnicy zalecają, aby mieszkańcy zgłaszali się jak najszybciej. Ci, którzy swoje wnioski wyślą w lipcu lub sierpniu, mogą otrzymać wpłatę już we wrześniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Istotnym novum jest sposób załatwiania tych spraw - nie wymaga on wydania decyzji administracyjnej - Michał Kremer

Decyzja administracyjna będzie wydana tylko w sytuacji, gdy decyzja ośrodka jest odmowna. Termin składania wniosków na otrzymanie dofinansowania to 30 listopada. 

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe