Opinie w Radiu Tczew 18.06.: Problemy z funduszami na stadion, nowy gospodarz Pelplina i... mundial

  • 18.06.2018, 20:55 (aktualizacja 19.06.2018, 12:45)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 18.06.: Problemy z funduszami na stadion, nowy gospodarz…

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 18 czerwca byli Wojciech Stobba (Radio Gdańsk), Bartosz Listewnik (Telewizja Tetka) oraz Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki").

 

Zgodnie z przewidywaniami to Tomasz Czerwiński został wyznaczony przez premiera do pełnienia funkcji burmistrza Pelplina do wyborów samorządowych. Dotychczasowy radny powiatowy wydaje się naturalnym kandydatem PiS w jesiennych wyborach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydaje mi się, że w ciągu najbliższych tygodni w Pelplinie pojawią się nowe sprawy, które trzeba posprzątać i pytanie, czy pan Czerwiński sobie z tym poradzi. To nie jest łatwe wyzwanie - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

18 lipca odbędzie się pierwsza rozprawa w procesie prezydenta Mirosława Pobłockiego, oskarżonego o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Malborku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli chodzi o wybory samorządowe, to najpierw poznajmy nazwisko ewentualnego kontrkandydata dla prezydenta Pobłockiego. Na razie ciężko oceniać, bo patrząc na wyniki sprzed czterech lat, kiedy przewaga Mirosława Pobłockiego była miażdżąca - jeśli nie będzie dla niego mocnego przeciwnika, jak np. posła Smolińskiego, to wybory mogą być rozstrzygnięte w pierwszej turze - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Do przetargu na budowę nowego stadionu przy ul. Bałdowskiej wpłynęły dwie oferty znacznie przekraczające budżet zakładany przez miasto, czyli 3 miliony 200 tys. zł (wykonawcy wycenili budowę na 4,8 miliona zł i 5,2 miliona zł). Samorząd liczy na wsparcie finansowe z rządowego konkursu, bo nie ma na ten cel innych środków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Władzom miasta będzie bardzo zależało, by zrealizować stadion do jesieni, podobnie z lodowiskiem i remontem ulicy Gdańskiej. Można by retorycznie zapytać: dlaczego akurat do jesieni? - Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Pszczelarz spod Dzierzgonia w ciągu kilku tygodni stracił ponad 3,5 tony miodu. Powód? Złodzieje używający... dronów. Tematem zajął się Wojciech Stobba.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Psy odnalezione w gminie Tczew wbrew pozorom nie trafiają do schroniska w Tczewie, tylko do... Kościerzyny. O powody pytał Bartosz Listewnik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystko wskazuje na to, że samorządy zarobią mniej z tytułu podatku od elektrowni wiatrowych. Chodzi o znowelizowaną ustawę o odnawialnych źródłach energii. Tematowi przyjrzał się Przemysław Zieliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powraca sprawa rolnika z Polskiego Gronowa, któremu groziła kara 250 tys. zł grzywny za wycięcie drzewa. Dzięki zainteresowaniu mediów kwota została zmniejszona i podzielona na raty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jaki będzie wynik meczu Polska - Senegal na mundialu w Rosji? Typy dziennikarzy są różne, jednak wszystkich łączy wiara w zwycięstwo Polaków. W ostatniej audycji przed wakacjami nie zabrakło też rekomendacji kulturalnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe