Potrzebna pomoc dla dziewięciu psów

  • 20.06.2018, 09:56 (aktualizacja 20.06.2018, 11:42)
  • Barbara Jackiewicz
Potrzebna pomoc dla dziewięciu psów fot. OTOZ Animals Tczew

Podziel się:

Oceń:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie zajęło się dziewięcioma psami z giełdy w Pruszczu Gdańskim mimo, że nie ma umowy z dzierżawcą terenu, który zgodnie z prawem odpowiada za stan zwierząt tam przebywających. Potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli.

Dziewięć psów (suczka i osiem szczeniaków) trafiło do tczewskiego schroniska z terenu giełdy w Pruszczu Gdańskim, bo żadne ze służb nie poczuwały się do odpowiedzialności za ten obszar. Jak mówi Joanna Sobaszkiewicz z OTOZ Animals, zwierzęta są już bezpieczne, ale potrzebują wsparcia rzeczowego i finansowego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczeniaki będą szukały domu. Zbiórkę prowadzimy żeby wszystkie pieski zachipować, zaszczepić, szczeniaki będą miały zapewnioną sterylizację. - Joanna Sobaszkiewicz, OTOZ Animals Tczew

OTOZ Animals prowadzi zbiórkę na pomagam.pl oraz przyjmuje wpłaty bezpośrednio na swoje konto: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 z dopiskiem "Dla 9 z Giełdy". Problem jednak najważniejszy to ustalenie, kto jest zarządcą terenu giełdy w Pruszczu Gdańskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na giełdzie bez przerwy pojawiają się jakieś porzucone zwierzęta. Nikt nie potrafi wskazać właściciela, który jest odpowiedzialny za zwierzęta na terenie giełdy. - Joanna Sobaszkiewicz, OTOZ Animals Tczew

Niestety, ani Policja, Straż Miejska, Wojsko czy służby miejskie i gminne odpowiedzialne za bezdomne zwierzęta z Pruszcza Gdańskiego nie potrafią jednoznacznie wskazać, kto jest odpowiedzialny za stan zwierząt na terenie giełdy. Dotychczas nie udało nam się skontaktować z zarządcą giełdy.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe