Sobótkowy bieg na 5!

  • 22.06.2018, 11:50 (aktualizacja 22.06.2018, 13:47)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Sobótkowy bieg na 5! fot. Hanna Brzezińska

Podziel się:

Oceń:

23 czerwca tczewianie będą mieć kolejną okazję do biegania i kibicowania. W ramach Sobótek odbędzie się bieg "Tczew na 5" z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Bardzo rzadko organizuje się biegi na 5 km z atestowaną trasą, dlatego tczewski będzie wyjątkowy. W naszym województwie jest bardzo niewiele zawodów na takim dystansie, które mogą pochwalić się atestem PZLA. 

 

fot. materiały prasowe organizatora

 

330 osób zgłosiło się do biegu "Tczew na 5 z atestem PZLA". Zapisy już się zakończyły ale wszyscy zainteresowani mogą przyjść na Bulwar żeby kibicować miłośnikom biegania. Impreza odbędzie się w sobotę, 23 czerwca od godziny 19:00 do 20:00. Organizatorzy przygotowali trasę, która poprowadzi od Bulwaru nad Wisłą, następnie ulicami: Nadbrzeżną, Ceglarską, Orzeszkowej, Pułaskiego, Dąbrowskiego, Czyżykowską i Pułaskiego, aż do bulwaru.

Nasze studio odwiedził dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Tomasz Tobiański, który opowiedział o szczegółach biegu oraz utrudnieniach w ruchu, które mogą wystąpić w sobotni wieczór. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Trasa biegu:

 

fot. materiały prasowe organizatora

 

 

W Biurze Zawodów zawodnicy otrzymają pakiet startowy: numer, agrafki, koszulkę, worek depozytowy oraz materiały promocyjne. 

Podczas Biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje:
- klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet,
- klasyfikacje wiekowe mężczyzn i kobiet.

Kategorie wiekowe
K i M do 29 lat
K i M od 30 do 39 lat
K i M od 40 do 49 lat
K i M od 50 do 59 lat
K i M od 60 lat (i więcej lat)
M od 60 do 69 lat
M od 70 lat i (więcej lat)

Każdy uczestnik biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet dostaną pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne, a zdobywcy miejsc I – III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary lub statuetki.

fot. materiały prasowe organizatora

Organizatorem biegu jest Urząd Miasta w Tczewie, Powiatowe Centrum Sportu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Biegający Tczew”.

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe