Sobótki Tczewskie: Karuzele, rękodzieło i Gwiazdy. Posłuchaj rozmowy z Dawidem Kwiatkowskim!

  • 23.06.2018, 18:10 (aktualizacja 24.06.2018, 17:20)
  • Izabela Muczyńska
Sobótki Tczewskie: Karuzele, rękodzieło i Gwiazdy. Posłuchaj rozmowy z… fot. Izabela Muczyńska

Podziel się:

Oceń:

Na Bulwarze Nadwiślańskim po raz kolejny odbyły się Sobótki Tczewskie. Oprócz karuzel czy stoisk z rękodziełem, na mieszkańców czekała także część koncertowa. Na tczewskiej scenie zagrali Dawid Kwiatkowski oraz Bracia, a sobotni wieczór, mimo deszczu, zakończył się pokazem ognia i światła.

 

Sobótki Tczewskie, dawniej zwane Dniami Ziemi Tczewskiej, co roku w czerwcu przyciągają na Bulwar Nadwiślański tłumy mieszkańców Tczewa. W tym roku tczewianie nie mogli w pełni cieszyć się imprezą plenerową ze względu na niezbyt sprzyjająca pogodę - w sobotnie popołudnie w Tczewie pojawiły się przelotne deszcze. Publiczność pytaliśmy o wrażenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na głównej scenie wieczorem odbyły się dwa koncerty - Dawida Kwiatkowskiego i zespołu Bracia. Pogoda zupełnie nie zraziła fanek Dawida, które przyjechały do Tczewa z całego kraju i czekały na swojego idola od wczesnych godzin porannych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mimo długiego oczekiwania na występ, fanki podczas koncertu dawały z siebie wszystko, podobnie jak ich idol:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sam Dawid dał tego dnia dwa koncerty (wcześniej zaśpiewał w Brodnicy), ale mimo zmęczenia znalazł czas na krótką rozmowę z nami:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo lubię grać, kiedy jest ciemno (...) Piękna publiczność, dużo, dużo, bardzo dużo ludzi, pani organizator widziałem tańczyła, więc zadowolona [śmiech] Mam nadzieję, że jeszcze tu kiedyś przyjadę z koncertem.

[O swoich fankach] To jest bardzo miłe (...) Ja sam nie miałem takiego idola  w swoim życiu i  wszyscy moi  artyści, których słuchałem byli z zagranicy i nie miałem szans do nich dotrzeć.

[O kontakcie z fanami] Nie dbam o to zbytnio, to wychodzi z mojej natury. - Dawid Kwiatkowski

Pośród sobótkowych atrakcji wyróżniał się Europark Krasnal, w którym bawić się mogą i mali i duzi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszego dnia Sobótek Tczewskich można było skorzystać z ofert wielu stanowisk np. rękodzielniczych czy promocyjnych. Wśród nich było także stoisko Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo. Mówią przedstawicielki organizacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy do dyspozycji obrazy malowane różnymi technikami. Robimy też ozdobne ramki czy magnesy na lodówkę. [...] Zbieramy pieniądze na rzecz stowarzyszenia. Przede wszystkim na rehabilitację podopiecznych niepełnosprawnych ruchowo - przedstawicielki SONR Tczew

W niedzielę drugi dzień Sobótek Tczewskiej. O atrakcjach tego dnia mówi Joanna Grabowska, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cały program znajdziecie tutaj.

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe