Łukasz Biedrzycki ratował życie pacjentów. Teraz kardiolog z Tczewa sam potrzebuje pomocy

  • 24.06.2018, 17:22 (aktualizacja 27.06.2018, 19:54)
  • Izabela Muczyńska
Łukasz Biedrzycki ratował życie pacjentów. Teraz kardiolog z Tczewa sam potrzebuje pomocy fot. www.kawalek-nieba.pl

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze nie tak dawno media rozpisywały się o sukcesie pomorskich kardiologów ze Szpitala Polskiego w Sztumie. Pod koniec lutego lekarze uratowali tam życie 90-letniej pacjentki. Kobiecie z sukcesem wykonano skomplikowany zabieg walwuloplastyki aortalnej. W zespole chirurgów był doktor Łukasz Biedrzycki. Teraz to on walczy o życie, a pomóc mu może tylko prowadzona przez najbliższych zbiórka pieniędzy. 

Tczewskiego kardiologa Łukasza Biedrzyckiego 6 lat temu zaatakował nowotwór jądra, ale chemioterapia okazała się być skuteczna i wydawało się, że rodzina Biedrzyckich może już spać spokojnie. Niestety, rok 2018 nie przyniósł im dobrych wiadomości. W kwietniu Łukasza bardzo bolał kręgosłup, a on sam twierdził, że to od stania przy zabiegach. Dalsza diagnostyka przyniosła jednak fatalne wieści. To nowotwór trzustki z przerzutami do wątroby i śledziony, w dodatku zaawansowany. Rodzina i przyjaciele wierzą, że chemioterapia zatrzyma rozwój choroby, a terapia celowana ocali jego życie. Jednak leczenie to nie jest refundowane i konieczny będzie wyjazd za granicę. W pomoc kardiologowi zaangażowali się także znajomi z pracy. Podczas Sobótek Tczewskich rozstawili swoje stanowisko medyczne, gdzie tczewianie mogli dołożyć swoją cegiełkę na leczenie Łukasza. O młodym kardiologu mówi jedna z lekarek zaangażowanych w pomoc:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbieramy pieniądze na leczenie naszego kolegi,  który przez wiele ostatnich lat ratował życie pacjentom chorym na serce głównie z Tczewa i okolic. - kwestująca podczas Sobótek Tczewskich lekarka

Pomóc można poprzez dokonywanie wpłat na konto fundacji Kawałek Nieba 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, w tytule "1577 pomoc dla Łukasza Biedrzyckiego". Więcej informacji znajdziecie tutaj. Prowadzone są także licytacje przedmiotów, z których dochód również zostanie przeznaczony na pomoc Łukaszowi. Zakupów można dokonać na facebook'owej grupie "BAZAREK DLA ŁUKASZA BIEDRZYCKIEGO".  

Izabela Muczyńska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andrzej f
andrzej f 02.07.2018, 22:26
Poraziła mnie wiadomość o chorobie Dr.Łukasza.Bo to właśnie on w 2013r.podarował mi życie wyciągając nmie ze stemi do świata żywych.A ja nie mogę się odwdzięczyć i przywrócić zdrowie Dr.Łukaszowi.
Andrzej F.

Pozostałe