Podsumowanie parkrunu dla szkół

  • 25.06.2018, 22:00 (aktualizacja 25.06.2018 22:14)
  • Powiatowe Centrum Sportu, opr. redakcja
Podsumowanie parkrunu dla szkół fot. Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
W Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego w biegach parkrun w roku szkolnym.

W zakończonym niedawno roku szkolnym 2017/2018 w parkrunowym konkursie szkół powiatu tczewskiego wzięło udział 604 uczniów, prawie trzykrotnie więcej niż w poprzednim roku (243 uczniów). Inicjatywa Powiatowego Centrum Sportu została przyjęta przez dzieci i młodzież szkolną z dużym entuzjazmem i, zdaniem Tomasza Tobiańskiego z PCS,  zyskała miano jednej z najaktywniejszych w Polsce.

W biegach w kategorii Szkół Podstawowych Miasta Tczewa udział wzięło łącznie 546 uczniów z 10 szkół. Za udział w poszczególnych biegach uczniowi każdej szkoły przypisywano 1 punkt. O końcowej kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły we wszystkich biegach. Według przyjętej zasady (1 osobostart = 1 pkt) we wszystkich biegach szkół podstawowych łącznie zarejestrowano 1770 osobostartów.

W końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego Szkół Podstawowych Miasta Tczewa bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie, która zdobyła 420 punktów i zajęła I Miejsce. Kolejne II miejsce zajęła SSP 2 w Tczewie (361 pkt) i III miejsce – SP 10 w Tczewie (352 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej Szkól Podstawowych Miasta Tczewa w kategorii dziewcząt zwyciężyła Sandra Górska ze SP 4 uzyskując 27 pkt. W biegach bardzo ambitnie uczestniczyły także Maria Tobiańska (21) oraz Julia Paciorek i Zuzanna Ciesielska. W kategorii chłopców po raz drugi najlepszy okazał się Jan Piekarski ze SP 8 w Tczewie, który wystartował w 34 biegach. Jan Piekarski w swoim dorobku ma 91 biegów i jest parkrunowym fenomenem.

W kategorii szkół średnich dziennych zarejestrowano 233 osobostarty. W biegach wystartowało łącznie 58 uczniów z 6 szkół powiatu tczewskiego. Ostatecznie I miejsce zdobyło UKLO w Tczewie (112 pkt), II miejsce - II LO w Tczewie (74 pkt) i III miejsce – I LO w Tczewie (21 pkt). W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Daria Dang, natomiast w kategorii chłopców wyrównaną i emocjonującą rywalizację stoczyli uczniowie z UKLO Tczew Jacek Gibas (27), najaktywniejszy także w ubiegłym roku i Aleksander Ziółkowski (26).

Szkoły, które zdobyły medalowe miejsca oraz laureaci 3 najwyższych miejsc zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które przygotowały PCS w Tczewie wspólnie z TCSiR. Nagrody wręczali Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski i Prezydent Miasta Tczewa Tadeusz Dzwonkowski oraz Dyrektorzy PCS w Tczewie Tomasz Tobiański i TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Klasyfikacja ogólna szkół podstawowych Miasta Tczewa:

I Miejsce – SP Nr 11 Tczew
II Miejsce – SSP Nr 2 Tczew
III Miejsce – SP Nr 10 Tczew
IV Miejsce – SP Nr 12 Tczew
V Miejsce – SP Nr 4 Tczew
VI Miejsce – SP ZSK Tczew
VII Miejsce – SP Nr 7 Tczew
VIII Miejsce – SP Nr 8 Tczew
IX Miejsce – SP Nr 1 Tczew
X Miejsce – SP Nr 5 Tczew

Wyróżnione osoby w klasyfikacji indywidualnej szkół Miasta Tczewa:

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Sandra Górska (SP Nr 4 Tczew)
II miejsce- Maria Tobiańska (SP Nr 11 Tczew)
III miejsce – Julia Pacioerk (SP Nr 11 Tczew)

Kategoria chłopców

I miejsce – Jan Piekarski (SP Nr 8 Tczew)
II miejsce – Karol Adamczyk (SP ZSK Tczew)
III miejsce – Tomasz Kunowski (SP Nr 11 Tczew)

Klasyfikacja ogólna szkół średnich Powiatu Tczewskiego:

I Miejsce – UKLO Tczew
II Miejsce – II LO Tczew
III Miejsce – I LO Tczew
IV Miejsce – ZSE Tczew
V Miejsce – ZST Tczew
VI Miejsce – CKZ Nauka
ZSBiO Tczew (n/s)
ZSRiK Tczew (n/s)

Wyróżnieni uczniowie szkół średnich w klasyfikacji indywidualnej:

Kategoria dziewcząt

I miejsce – Daria Dang (UKLO Tczew)
II miejsce – Martyna Krygier (II LO Tczew)
III miejsce – Anna Sawczenko (II LO Tczew)

Kategoria chłopców

I miejsce – Jacek Gibas (UKLO Tczew)
II miejsce – Aleksander Ziółkowski (UKLO Tczew)
III miejsce – Szymon Dziedzic (I LO Tczew)

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Powiatowe Centrum Sportu, opr. redakcja

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe