Rowerowe rekordy, konsultacje z mieszkańcami i Mevo - rozmowa z Grzegorzem Pawlikowskim

  • 26.06.2018, 15:12 (aktualizacja 26.06.2018, 15:44)
  • Aleksandra Kęprowska
Rowerowe rekordy, konsultacje z mieszkańcami i Mevo - rozmowa z Grzegorzem Pawlikowskim fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Raz w miesiącu nasze studio odwiedza Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa, który podsumowuje dla naszych słuchaczy działania Urzędu Miejskiego związane z rowerami.

 

MEVO

W poniedziałek, 18 czerwca Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot i spółka NB Tricity, podpisały umowę na realizację projektu Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO obejmującego nie tylko Trójmiasto, ale także 11 mniejszych samorządów, w tym Tczew. Pierwsze 1244 rowerów pojawią się w ciągu 5 miesięcy, a do marca 2019 roku dostarczone będą wszystkie, łącznie ponad 4000 sztuk. Każdy z nich będzie wspomagany elektrycznie. Do tego tematu powróciliśmy także podczas wtorkowej rozmowy (26 czerwca). Grzegorz Pawlikowski wyjaśnił między innymi ile rowerów trafi do Tczewa oraz czym jest rower elektryczny i jak dokładnie działa.   

loadingŁaduję odtwarzacz...

KONSULTACJE Z MIESZKAŃCAMI

20 czerwca odbyło się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców. Zespół ds. polityki rowerowej zainicjował na ostatnim posiedzeniu ideę otwartego spotkania z mieszkańcami miasta. Głównym tematem konsultacji był harmonogram polityki rowerowej na 2019 rok.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Mieszkańcy zwracali m.in. potrzebę kontynuacji ścieżki rowerowej na ul. Wojska Polskiego w kierunku Urzędu oraz budowę drogi dla rowerów na ul. Jagiellońskiej, w szczególności na odcinku od LIDLa do ul. Rokickiej. Z tej trasy korzystają pracownicy strefy ekonomicznej co wynika bezpośrednio z danych z konkursu „Rowerem do Pracy”. W trzeciej kolejności, pojawiła się budowa ścieżki rowerowej na ul. Żwirki od al. Kociewskiej do ul. Armii Krajowej. Z mniejszych zadań: przebudowa przejazdu rowerowego przy poczcie na Starym Mieście, poszerzenie Strefy Tempo 30 na Starym Mieście, wykonanie pasów rowerowych na ul. Kolejowej czy montaż progów wyspowych na ul. Obrońców Westerplatte.

Tczew - miasto dla rowerów

 

Podsumowanie spotkania znadziecie na rower.tczew.pl.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Tczew - miasto dla rowerów

KONKURS "ROWEREM DO PRACY" BIJE KOLEJNE REKORDY

Nie zabrakło także podsumowań związanych z konkursem "Rowerem do pracy". Do jego zakończenia pozostały jeszcze ponad dwa miesiąca, ale już dziś został pobity rekord zgłoszonych firm, przejechanych kilometrów i zarejestrowanych przejazdów.

Więcej na ten temat mówi Grzegorz Pawlikowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegółowe rankingi dostępne są na stronie KONKURSU

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
meganowak
meganowak 29.06.2018, 16:01
Projekt mevo to porażka. Po roku rowery to śmieci. Wspomaganie elektryczne? Po co? Serwis fikcyjny zrobi swoje. Interesuje się tym i widzę, że to działa tylko w Warszawie. W Szczecinie zrezygnowałem z wypożyczenia, bałem się o bezpieczeństwo jadąc złomem, prawie nowym!

Pozostałe