Pruszcz Gdański: Podejrzany o molestowanie nauczyciel nie trafi do aresztu

  • 05.07.2018, 10:31 (aktualizacja 05.07.2018, 11:11)
  • Izabela Muczyńska
Pruszcz Gdański: Podejrzany o molestowanie nauczyciel nie trafi do aresztu fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Lektor angielskiego z jednej ze szkół podstawowych w Pruszczu Gdańskim jest podejrzany o molestowanie sześciu dziewczynek w wieku od 8 do 9 lat. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. W środę, 4 lipca Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowił, że 40-latek nie trafi do aresztu. Zastosowano wobec niego inne środki zapobiegawcze.

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku zgodził się z decyzją Sądu Rejonowego i wobec mężczyzny nie zastosowano środków izolacyjnych. W tym przypadku - według sądu - wystarczy dozór policyjny oraz zakaz wyjazdu za granicę i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Na czas postępowania karnego mężczyzna nie może prowadzić działalności związanej z edukacją małoletnich. Mówi Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sąd Okręgowy rozpoznawał zażalenie prokuratora na postanowienie Sądu Rejonowego w Gdańsku, który nie zastosował tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Zastosowano za to środki wolnościowe. Sąd Okręgowy utrzymał to postanowienie w mocy i wskazał, że przedstawiony materiał dowodowy świadczy o dużym prawdopodobieństwie dokonania tego czynu. W ocenie sądu nie zachodzi jednak obawa, że mężczyzna będzie w bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne - Tomasz Adamski, Sąd Okręgowy w Gdańsku 

 

Wyrok jest prawomocny. Wszystkie ofiary zostały wcześniej przesłuchane w obecności psychologa. Specjalista stwierdził, że ich zeznania są wiarygodne. Podejrzany 40-latek nie przyznał się do winy. Nie chciał złożyć wyjaśnień. Za to przestępstwo mężczyźnie może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Wcześniej o sprawie pisaliśmy też tutaj.

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe