"Pieski być może zostały utopione celowo". Kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami

  • 5.07.2018, 14:17 (aktualizacja 05.07.2018 17:23)
  • Izabela Muczyńska
"Pieski być może zostały utopione celowo". Kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami fot. B.W. / Facebook
Podziel się:
Oceń:
W Bałdowie w nieuczęszczanym miejscu znaleziono dwa utopione w studzience melioracyjnej szczeniaki. Odratowano ich matkę.

Pod koniec czerwca jedna z mieszkanek Bałdowa znalazła w studzience dwa martwe szczeniaki. Towarzyszyła im suczka, którą kobieta zdołała uratować. Sprawa została zgłoszona do Gminy Wiejskiej Tczew. Mówi Michał Ciecholewski, inspektor ds. środowiska, leśnictwa i ochrony przyrody:

Doszło do wykroczenia - niezabezpieczenia studzienki melioracyjnej, ale tez nie wykluczamy celowego utopienia piesków, więc wskazujemy na możliwość postępowania karnego. Sprawa zostanie przekwalifikowana po przesłuchaniu świadków tego zdarzenia. Niestety pieski być może zostały utopione celowo. -  Michał Ciecholewski, Gmina Wiejska Tczew

Rzecznika tczewskiej policji, Dawida Krajewskiego zapytaliśmy, co może grozić osobie, która celowo utopiła psy:

Sprawca podlega karze do 3 lat więzienia zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. - Dawid Krajewski, KPP Tczew

Uratowana suczka wróciła do swojego właściciela, który twierdzi, że pies został mu skradziony. Z doniesień świadków wynika, że zbiornik jest położony w miejscu, gdzie nie uczęszczają ludzie. Kobieta, która uratowała psa przechodziła tam przypadkiem.

Sprawą zajmuje się teraz policja.

Izabela Muczyńska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe