Radni dyskutowali o finansach szpitala w Tczewie

  • 01.12.2016, 14:18
  • Krzysztof Repiński, TV Tetka
Radni dyskutowali o finansach szpitala w Tczewie Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

W siedzibie starostwa powiatowego we wtorek odbyła się dwudziesta trzecia sesja rady powiatu obecnej kadencji. Obok stałych części obrad związanych ze sprawozdaniami, wnioskami i uchwałami, było na niej kilka innych wydarzeń. Najwięcej czasu i uwagi poświęcono spółce Szpitale Tczewskie.

XXIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęła się nietypowo – od historycznej inscenizacji. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych z Gniewa pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego zaprezentowali pokaz zatytułowany „Noc Listopadowa”.

Zanim rozpoczęto stałe części obrad, Starosta Tadeusz Dzwonkowski wraz z przewodnicząca rady Barbara Kamińską wręczyli na ręce Mariusza Cybulskiego, zastępcy Komendanta KPP w Tczewie, odblaski, które będą przekazywane dzieciom szkół podstawowych i przedszkoli podczas spotkań profilaktycznych nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W sprawozdaniu z ostatniego miesiąca starosta mówił o wydanych zarządzeniach i najważniejszych działaniach poszczególnych wydziałów. Informacje o odpowiedziach na złożone wnioski i interpelacje, a także raport z realizacji zadań promocyjnych przekazała radnym przewodniczącą. W części informacyjnej sesji wystąpiła z prezentacją prezes spółki szpitale Tczewskie Marzena Mrozek. Tematowi dalszego funkcjonowania tczewskiego szpitala poświęcono wiele uwagi. Były pytania i wątpliwości radnych, a także bieżące wyjaśnienia.

Radni głosowali nad dziewięcioma uchwałami. Wszystkie przyjęto do realizacji. Rada zaakceptowała przystąpienie programu ochrony środowiska na lata 2016-2020. Dwie uchwały dotyczyły placówek edukacyjnych należących do Zespołu Szkół w Swarożynie, który będzie zarządzany przez ministerstwo rolnictwa. W części poświęconej wnioskom i interpelacjom radni Adam Kucharek i Zbigniew Kończewski złożyli oficjalne zapytania dotyczące finansów spółki szpitale tczewskie. Kończewski prosił także o informację na temat współpracy z partnerami zagranicznymi powiatu tczewskiego. Ponadto Waldemar Pawlusek wnioskował o poprawę odwodnienia drogi w Gorzędzieju.

Krzysztof Repiński, TV Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe