Elektropop, folk, rock, metal i Brodka. Eklektyczny festiwal UNDERGRAMY

  • 7.07.2018, 23:05 (aktualizacja 08.07.2018 18:00)
  • Barbara Jackiewicz
Elektropop, folk, rock, metal i Brodka. Eklektyczny festiwal UNDERGRAMY fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Elektropopowy duet PARA zwyciężył w konkursie na UNDERGRAMY Festiwalu Muzycznym. Zaśpiewali m.in. autoironiczny utwór o warszawskich "słoikach".

W sobotę, 7 lipca, mieszkańcy Tczewa znów zobaczyli ożywiony amfiteatr. Obiekt w miejskim parku przez większość roku stoi zamknięty. W lipcu co roku ożywa m.in. za sprawą UNDERGRAMY Festiwalu Muzycznego

Formuła imprezy jest niezmienna - w jego ramach odbywa się konkurs dla młodych zespołów, którzy nie posiadają kontraktu płytowego. Do rywalizacji o cenne nagrody stanęło w tej edycji czterech finalistów wyłonionych we wcześniejszych przesłuchaniach nadesłanych nagrań: solistka Agata Karczewska, duet PARA oraz dwa zespoły Spear i prOteza. Każdy wykonawca miał na scenie 20 minut, by zaprezentować się przed publicznością i jury. W jury zasiedli: Barbara Jackiewicz (Radio Tczew 100,8 FM), Michał Szczeblewski (perkusista Ajagore) i Grzegorz Nowaliński (Radio Malbork 90,4 FM, [email protected]). Jak podkreśliła Barbara Jackiewicz, jury miało trudność w ocenie zespołów, ze względu na bardzo dużą różnorodność stylistyczną - od muzyki folkowej, przez elektropop, po rock a nawet metal.

Najlepszą notę jury dostał pochodzący z Iławy i Pasłęka duet PARA, który otrzymał Nagrodę Centrum Kultury i Sztuki (5000 zł):

Z Nagrodą Prezydenta Miasta Tczewa w wysokości 3000 zł wyjechała z Tczewa folkowa songwriterka obdarzona niezwykłej barwy głosem, Agata Karczewska:

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego (1000 zł) jury przyznało rockowemu zespołowi SPEAR.

Nagrodzony duet PARA wystąpił po raz drugi przed gwiazdą Moniką Brodką z zespołem. A Brodka nie zawiodła swoich fanów - zagrała swoje największe przeboje, niektóre przedstawiając w nowych, odmiennych aranżacjach, pokazując rockowego a nawet punkowego pazura. Chętnie sięgała po gitarę, co może wskazywać kierunek dalszej twórczości artystki. Mimo niedużej frekwencji, wokalistka potrafiła nawiązać kontakt z publicznością, zachęcając do zabawy i żartując m.in. z mundialowych rozgrywek, pytając o wynik i nazywając bis "dogrywką".

Brodka znalazła też czas, by po koncercie spotkać się z najwierniejszymi fanami, którzy czekali na autografy.

PS. Mecz wygrała Chorwacja ;)

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe