Stadion Miejski przy Bałdowskiej nie zostanie przebudowany w tym roku. Wycofał się wykonawca

  • 17.07.2018, 11:19 (aktualizacja 18.07.2018, 14:43)
  • Krzysztof Repiński, Izabela Muczyńska
Stadion Miejski przy Bałdowskiej nie zostanie przebudowany w tym roku. Wycofał się wykonawca fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Stadion Miejski im. Alfonsa Guzińskiego początkowo miał zostać zlikwidowany, ale władze miasta pod naciskiem mieszkańców uznały, że lepszym rozwiązaniem będzie jego przebudowa. Wykonawca, który został wyłoniony w czerwcu, właśnie się wycofał. Ogłoszony zostanie kolejny przetarg, a czas realizacji inwestycji ma być wydłużony.

 

Decyzja o przebudowie stadionu przy ulicy Bałdowskiej zapadła pod koniec ubiegłego roku. W tym roku urząd miasta przygotował się na pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Może ono wynieść do dwóch milionów złotych. W zakres przebudowy wchodzi m.in. budowa płyty trawiastego boiska piłkarskiego z systemem nawadniającym i odwodnieniem, budowa bieżni lekkoatletycznej z ogrodzeniem, budowa sektora do konkurencji rzutowych, a także skoczni do wszystkich konkurencji LA. Dodatkowo, bieżnia ma spełniać wymogi certyfikacji przez PZLA. Po ogłoszeniu przetargu do Urzędu Miejskiego w Tczewie wpłynęły dwie oferty: warszawskiej firmy Gardenia Sport, która opiewała na 4 miliony 860 tysięcy złotych, oraz Gretasport z Dąbrowy Górniczej, która realizację inwestycji wyceniła na około 5 milionów 300 tysięcy złotych. Władze miasta zdecydowały się na przyjęcie pierwszej z ofert. Ostatnie dni nie przyniosły jednak najlepszych wieści - niedoszły wykonawca zrezygnował. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca - pomimo dodatkowych pieniędzy z budżetu miasta - wycofał się z podpisania umowy praktycznie ostatniego dnia (...).  Przyjechał i powiedział, że ma trzy wygrane przetargi w tym samym okresie i nie jest w stanie tego wykonać. Zaproponował, aby przy ogłoszeniu kolejnego przetargu wydłużyć termin realizacji umowy - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa 

Prezydent Tczewa w rozmowie z Krzysztofem Repińskim z telewizji Tetka wyjaśnił, że wykonawcy obawiają się warunków pogodowych. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcielibyśmy, aby to boisko było certyfikowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a tam wszystko mierzy się na milimetry. Wykonawca bardzo się boi tych zmiennych warunków pogodowych. Woli mieć ten dłuższy okres czasu, żeby przeczekać deszcz czy słotę - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Jakie kroki teraz podejmą władze miasta? Ogłoszony będzie kolejny przetarg, a realizacja inwestycji zostanie przesunięta na przyszły rok. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prawdopodobnie termin realizacji będzie wydłużony do przyszłego roku - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Więcej na temat przebudowy stadionu przy ulicy Bałdowskiej pisaliśmy tutaj. 

 

Krzysztof Repiński, Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe