Powstaje książka o osiedlu Witosa

  • 19.07.2018, 08:21 (aktualizacja 19.07.2018, 10:23)
  • Filip Jędruch / Radio Tczew
Powstaje książka o osiedlu Witosa fot. Filip Jędruch

Podziel się:

Oceń:

Autorzy pracujący nad książką o historii tczewskich Górek – Tomasz i Piotr Kajzer zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do podzielenia się swoimi wspomnieniami oraz zbiorami historycznymi: pamiątkami i fotografiami związanymi z historią osiedla Wincentego Witosa w Tczewie oraz parafii św. Franciszka z Asyżu w Tczewie.

Do tej pory autorom udało się odwiedzić kilka archiwów państwowych oraz odbyć rozmowy z żyjącymi najstarszymi świadkami historii tej części Tczewa. Ze zgromadzonych w ten sposób materiałów powstaje publikacja dotycząca przeszłości osiedla, która będzie prezentować historię Górek od XIX wieku do czasów współczesnych. Tomasz i Piotr Kajzer opowiadali o pracy nad książką w naszym studiu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ewentualne udostępnione przez mieszkańców materiały historyczne mogą jeszcze zostać wykorzystane w powstającej publikacji. Materiały w formie elektronicznej można przesyłać do połowy sierpnia br. bezpośrednio na adres mailowy [email protected] bądź osobiście po telefonicznym kontakcie z autorami pod numerem telefonu 515 922 511.

Wydanie książki planowane jest na przełom września i października 2018 roku.

Filip Jędruch / Radio Tczew

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe