"Przez Polskę po marzenia". Pan Krzysztof przejedzie 700 kilometrów, żeby ratować 6-miesięcznego Jasia z Tczewa

  • 20.07.2018, 12:26 (aktualizacja 20.07.2018, 18:57)
  • Izabela Muczyńska
"Przez Polskę po marzenia". Pan Krzysztof przejedzie 700 kilometrów, żeby ratować 6-miesięcznego Jasia z Tczewa materiały organizatora akcji

Podziel się:

Oceń:

Półroczny Jaś potrzebuje prawie dwóch milionów złotych, aby przeżyć. Na swojej drodze spotkał wyjątkowego człowieka - Krzysztofa Zyskowskiego, który chce przejechać rowerem 700 kilometrów i w ten sposób pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie chłopca.

 

Jaś Bieliński z Tczewa ma dopiero sześć miesięcy, a zdążył już przejść kilka poważnych operacji. Teraz czeka go ta najpoważniejsza. Jednak na drodze do szczęścia stanął spory problem - pieniądze. Gdy już udało się znaleźć placówkę medyczną, która mogłaby podjąć się przeprowadzenia operacji, okazało się, że kwota jest astronomiczna. Koszty zabiegu sięgają 400 tysięcy euro. Pomóc rodzinie Jasia chce Krzysztof Zyskowski, który jest pomysłodawcą akcji "Przez Polskę po marzenia". Ma zamiar przejechać 700 kilometrów - z Pruszcza Gdańskiego do Nowego Sącza. Mówi Daniel Janowiec, współorganizator akcji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysiek postanowił, że przejedzie dla Hospicjum (Dutkiewicza - red.) w Gdańsku te siedemset kilometrów przez Polskę.  Ale poznał też mamę Jasia, panią Agnieszkę, która, przedstawiając mu chorobę syna, nasunęła mu taką myśl, żeby w jakiś sposób pomóc Jasiowi w tym leczeniu, które kosztuje 400 tysięcy euro - Daniel Janowiec

 

Jak poinformował nas pan Daniel, Jaś cierpi na szereg różnych schorzeń. Wśród nich są problemy z oddychaniem czy rozwojem mózgowia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jasiu ma bardzo szeroką gamę chorób.  Są problemy z tylną częścią głowy, która nie rozwija się prawidłowo. Tutaj są przede wszystkim problemy z oddychaniem, a także z odbytem. Jest to niespełna roczne dziecko, które już tyle przeszło. Ta szczegółowa, wielonarządowa operacja ma się odbyć w Instytucie Chiari w Hiszpanii - Daniel Janowiec 

Krzysztof Zyskowski wyruszy w trasę w niedzielę, 2 września spod Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Trasa dzieli się na cztery etapy. Miejscem docelowym jest Nowy Sącz. Tam Krzysztof Zyskowski powinien zjawić się w czwartek, 4 września, około godziny 15. Na ten dzień Daniel Janowiec, współorganizator akcji, zaplanował festyn pod tamtejszym ratuszem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Ciechocinku jest pierwszy przystanek. Będzie miał przy sobie puszkę. Tam, gdzie się zatrzyma, będzie prosił o wsparcie. Pod sądeckim ratuszem zaaranżowałem festyn dla Jasia. Będzie tam wiele atrakcji dla dzieci, różne pokazy, a zjawi się też wielu gości specjalnych - Daniel Janowiec

Wszystkie informacje dotyczące akcji "Przez Polskę po marzenia" znajdziecie na Facebooku. Jak my możemy pomóc uratować życie Jasia? Najłatwiejszą metodą jest wpłacanie datków poprzez stronę zrzutka.pl. Chłopiec jest także podopiecznym Fundacji Rycerze i Księżniczki, która również pomaga w zgromadzeniu środków na jego leczenie.

Izabela Muczyńska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
animowy
animowy 21.07.2018, 01:49
Świetna inicjatywa! Powodzenia!

Pozostałe