Festiwal Grzegorza Ciechowskiego coraz bliżej

  • 26.07.2018, 12:22 (aktualizacja 26.07.2018 12:46)
  • Barbara Jackiewicz
Festiwal Grzegorza Ciechowskiego coraz bliżej
Podziel się:
Oceń:
Przygotowania do Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego trwają pełną parą. 23 i 24 sierpnia w Tczewie odbędzie się dwudniowe święto muzyki.

Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie ma wieloletnią tradycję. W tym roku odbędzie się jego siedemnasta edycja! Przygotowania do imprezy trwają prawie cały rok. W styczniu ogłaszany jest konkurs dla zespołów i solistów, którzy chcą zmierzyć się z repertuarem Republiki i pokazać swoje spojrzenie na twórczość Ciechowskiego. Co roku zgłasza się wielu artystów. Po przesłuchaniu nadesłanych nagrań jury zaprasza najciekawszych z nich do występu podczas festiwalu. Konkurs ma formę koncertu dla publiczności, ale uczestnicy rywalizują także o cenne nagrody. 

W czerwcu poznaliśmy finalistów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, który odbywa się w ramach Festiwalu.

Tegoroczny koncert finałowy XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek odbędzie się w czwartek, 23 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Wystąpi 15 zespołów, które ubiegać się będą o 9 nagród. Podczas obrad jury zaprezentuje się Wojtek Szczepanik, młody pianista eksperymentujący z syntezatorami, kontrolerami i innymi instrumentami elektronicznymi. W Centrum Kultury i Sztuki będzie można również obejrzeć wystawę „Grzegorz Ciechowski. Flagowy muzyk z Tczewa” przygotowaną przez Fabrykę Sztuk w Tczewie. Impreza rozpocznie się o godz. 19:00. Wejście jest bezpłatne. Jest jednak ograniczona ilość miejsc (około 350) dlatego na koncert będzie można wejść tylko po okazaniu WEJŚCIÓWKI. Te bezpłatne bilety można rezerwować telefonicznie (tel. 58/ 531-11-45, 692 311 363). Jedna osoba może zarezerwować nie więcej niż 3 wejściówki. Przyjezdni będą mogli odebrać WEJŚCIÓWKI w dniu koncertu w Centrum Kultury i Sztuki do godz. 17:00. Tczewianie po zarezerwowaniu WEJŚCIÓWKI będą mogli ją odebrać w siedzibie stowarzyszenia „PRO-ART” i Gazety Reklamowej Agencji Impresaryjnej „Pop&Art” po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (tel. 58/ 531-11-45, 692 311 363).


IN MEMORIAM XVII Festiwal Grzegorza Ciechowskiego będzie trwał dwa dni - 23 i 24 sierpnia 2018 roku. W PROGRAMIE:

czwartek, 23 sierpnia: 
- 18:00 - Biało-Czarna Parada mieszkańców Tczewa - początek na dziedzińcu Fabryki Sztuk, koniec na placu Hallera. Dla uczestników parady przewidziano konkurs na najlepszy, najciekawszy indywidualny i zbiorowy biało-czarny pomysł, wykorzystać można najróżniejsze gadżety czy elementy garderoby (okulary, chusty, krawaty, skarpetki, koszulki, kapelusze, buty, szale itp.) w kolorach białym i czarnym lub w biało-czarne paski
- 19:00 - KONCERT finałowy XIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego - sala Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Ilość miejsc ograniczona

piątek, 24 sierpnia:
- 16:00 - słuchowisko muzyczne "Duch Epoki" - miejsce zostanie ogłoszone wkrótce
- 19:00 - KONCERT specjalny "Wielki hipnotyzer" - amfiteatr im. Grzegorza Ciechowskiego w parku miejskim. Utwory Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu gwiazd polskiej estrady, laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego i zaproszonych artystów. Wystąpią m.in. Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Igor Herbut.

Barbara Jackiewicz
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe