Wojciech Drzeżdżon kandydatem Inicjatywy Samorządowej na prezydenta Tczewa

  • 30.07.2018, 13:29 (aktualizacja 31.07.2018, 14:47)
  • Izabela Muczyńska
Wojciech Drzeżdżon kandydatem Inicjatywy Samorządowej na prezydenta Tczewa fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 30 lipca, cztery stowarzyszenia: Inicjatywa Samorządowa, Kociewski Klub Regionalny, Ruch Miejski Tczew Od Nowa oraz Kociewska Inicjatywa Samorządowa, ogłosiły wspólnego kandydata na prezydenta Tczewa. Jest nim doktor Wojciech Drzeżdżon, założyciel Instytutu Pedagogiczno-Zawodowego.

Szef Inicjatywy Samorządowej podkreślał, że stowarzyszenia już wcześniej ze sobą współpracowały. Wspólnie podjęto decyzję o wybraniu jednego kandydata, który będzie reprezentował wszystkie cztery podmioty. Mówi Witold Sosnowski:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zauważyliśmy, że żadna z tych organizacji nie dysponowała odpowiednią liczbą członków i sympatyków, tak żeby przeprowadzić jakieś większe działania. Wtedy doszliśmy do wniosku, że jeśli chcemy wystartować i każdy wystartuje oddzielnie, to przy tej ordynacji te głosy się rozbiją. Będzie jeden czy dwa mandaty, a przecież nie o to chodzi - Witold Sosnowski, Inicjatywa Samorządowa

Wojciech Drzeżdżon w poprzednich latach pełnił funkcję m.in. dziekana oraz kierownika Katedry Dydaktyki w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Swoje doświadczenie samorządowe zdobył w latach 90. Przez cztery lata przewodniczył Radzie do Spraw Rodziny przy ówczesnym prezydencie Tczewa. Teraz zajmuje się Instytutem Pedagogiczno-Zawodowym, którego jest założycielem. Jak sam kandydat ocenia swoje szanse na udział w drugiej turze wyborów? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patrząc na kandydatów i na doświadczenia naszego miasta do tej pory, wydaje mi się, że mój program, osoba i poparcie (...), świadczą o tym, że możliwa jest druga tura - Wojciech Drzeżdżon, kandydat na prezydenta Tczewa 

Na razie nie znamy dokładnych postulatów nowego kandydata. Przedstawiciele Inicjatywy Samorządowej zapowiedzieli, że swój program wyborczy przedstawią dopiero, gdy kampania zostanie oficjalnie ogłoszona. 

Izabela Muczyńska

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
x
x 03.08.2018, 08:02
Żadnych szans panie Drzeżdżon!
Adam
Adam 01.08.2018, 10:31
Dr Drzeżdżon ma ogromną wiedzę i charyzme, a przede wszystkim jest dobrym człowiekiem. Trzymam kciuki!
ewa
ewa 01.08.2018, 09:24
Czy to prawda, że Wojciech Drzeżdżon uzył religi i nie ma zielone pojęcia o samorządzie ? Szybko awansował z nauczyciela religi na wyższe stanowisko, bardzo to dziwne...
kik
kik 01.08.2018, 09:19
Czy to prawda, że kandydat Wojciech Drzeżdżon uczył religi i nie ma zielonego pojęcia o samorządzie ?
Bdgbdk
Bdgbdk 31.07.2018, 09:28
Z całej ekipy Pan Wojciech wydaje się najrozsądniejszym kandydatem na włodarza miasta. Obecny starosta i Mirosław P. to dwie strony tego samego medalu.

Pozostałe