Pięć osób poszkodowanych. Zawaliło się rusztowanie

  • 3.08.2018, 14:15 (aktualizacja 03.08.2018 14:56)
  • Barbara Jackiewicz
Pięć osób poszkodowanych. Zawaliło się rusztowanie fot. PSP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Przy remontowanym moście kolejowym nad Kanałem Młyńskim w Tczewie doszło do niebezpiecznego wypadku. Zawaliło się rusztowanie, na którym pracowało 6 osób. Jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Trójmieście.

Przy remontowanym moście kolejowym nad Kanałem Młyńskim zawaliło się rusztowanie, na którym pracowało 6 osób. O wypadku informuje Zbigniew Rzepka z tczewskiej straży pożarnej:

Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Trójmieście. Cztery kolejne poszkodowane osoby trafiły do szpitali w Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

Działania ratownicze zostały zakończone. Na miejscu zdarzenia pracują jeszcze inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy i Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Barbara Jackiewicz
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MK
MK 3.08.2018, 16:09
Szczerze to nie można nazywać tego tworu rusztowaniem...nie wiem kto dopuscil do pracy na tym tworze...
Radosław Bart Pawelczyk
Radosław Bart Pawelczyk 4.08.2018, 22:36
Na zdjęciu widać tylko deski... Czy to materiał z którego było zbudowane coś na czym pracowali ludzie? W takim razie nie było to rusztowanie i żadne a już na pewno europejskie normy nie pozwalają na coś takiego. Polska norma dopuszcza stosowanie drewna o konkretnej grubości tylko jako podkładu pod stopy rusztowania, desek krawędziowych i do wyścielenia podestu roboczego, i to tylko w tzw. "Systemie Rurowym" generalnie już raczej niestosowanym a żadna z widocznych desek na zdjęciu nie ma prawa spełniać tych norm. Obecnie w każdym cywilizowanym kraju stosuje się rusztowania systemowe gdzie normy określa dokument producenta (tzw. DTR) i tam drewno spotyka się już tylko jako podkład lub deska krawędziowa.

Pozostałe