Harcerze sprzątają po mieszkańcach

  • 9.08.2018, 13:05 (aktualizacja 10.08.2018 11:45)
  • Barbara Jackiewicz
Harcerze sprzątają po mieszkańcach fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Śmieci stały się prawdziwą plagą. Leżą w krzakach, przy drodze, pływają w jeziorze. Na ratunek ruszyli harcerze. Młodzi ludzie zbierali śmieci w okolicy jeziora Rokickiego.

Wracamy do tematu śmieci, które porzucane są przez mieszkańców Tczewa i gminy w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na terenie Rokitek wyrzucane w krzakach odpady są prawdziwą plagą. Mówi sołtys Rokitek, Zbigniew Braun:

Apeluję do wszystkich, ażeby byli na tyle uprzejmi, zachęcamy ich do odpoczynku u nas, do przyjazdu, ale również zachęcamy do tego, żeby to miejsce zostawić czyste. - Zbigniew Braun, sołtys Rokitek

Przez kilka dni okolice jeziora Rokickiego i pobliskie wsie sprzątają harcerze, przebywający na Zlocie ZHP na wyspie Sobieszewskiej. Mówi Martyna Orłowska - koordynatorka akcji.

Jako że jestem z Tczewa, chciałam pomóc okolicznym społecznościom. Tutaj w Rokitkach jest bardzo duża potrzeba pomocy. To jest 6 dni, około 80 harcerzy z całej Polski przyjeżdża i sprząta. - Martyna Orłowska, ZHP

W podziękowaniu za pomoc w upalny dzień harcerzy poczęstowano lodami. Niestety wygląda na to, że sprzątanie to syzyfowa praca - za chwilę pojawiają się kolejne śmieci, co niestety nie świadczy dobrze o mieszkańcach Tczewa i okolic:

Codziennie po 20-30 worków jest wynoszonych przez nas z lasów, z terenów nad jeziorem do kontenerów. Codziennie możemy sprzątać ten sam teren i on nadal jest zaśmiecany. Pomimo tego, że dzisiaj przeszłam jakąś ulicą i jest czysto, jutro przywiozę tu harcerzy, którzy przejdą się tą samą ulicą i będzie brudno znowu, będą śmieci.  - Martyna Orłowska, ZHP

A śmieci bywają różne, od pozostałości jedzenia po gruz czy odpady niebezpieczne. Większość z nich mieszkańcy za darmo i bez ryzyka mandatu mogą wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Rokickiej w Tczewie. O godzinach jego otwarcia pisaliśmy >TUTAJ<.

Więcej o śmieciach przy jeziorze Rokickim także na antenie Telewizji Tetka Tczew.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (7)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe