Harcerze sprzątają po mieszkańcach

  • 09.08.2018, 13:05 (aktualizacja 10.08.2018, 11:45)
  • Barbara Jackiewicz
Harcerze sprzątają po mieszkańcach fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Śmieci stały się prawdziwą plagą. Leżą w krzakach, przy drodze, pływają w jeziorze. Na ratunek ruszyli harcerze. Młodzi ludzie zbierali śmieci w okolicy jeziora Rokickiego.

Wracamy do tematu śmieci, które porzucane są przez mieszkańców Tczewa i gminy w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na terenie Rokitek wyrzucane w krzakach odpady są prawdziwą plagą. Mówi sołtys Rokitek, Zbigniew Braun:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Apeluję do wszystkich, ażeby byli na tyle uprzejmi, zachęcamy ich do odpoczynku u nas, do przyjazdu, ale również zachęcamy do tego, żeby to miejsce zostawić czyste. - Zbigniew Braun, sołtys Rokitek

Przez kilka dni okolice jeziora Rokickiego i pobliskie wsie sprzątają harcerze, przebywający na Zlocie ZHP na wyspie Sobieszewskiej. Mówi Martyna Orłowska - koordynatorka akcji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jako że jestem z Tczewa, chciałam pomóc okolicznym społecznościom. Tutaj w Rokitkach jest bardzo duża potrzeba pomocy. To jest 6 dni, około 80 harcerzy z całej Polski przyjeżdża i sprząta. - Martyna Orłowska, ZHP

W podziękowaniu za pomoc w upalny dzień harcerzy poczęstowano lodami. Niestety wygląda na to, że sprzątanie to syzyfowa praca - za chwilę pojawiają się kolejne śmieci, co niestety nie świadczy dobrze o mieszkańcach Tczewa i okolic:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Codziennie po 20-30 worków jest wynoszonych przez nas z lasów, z terenów nad jeziorem do kontenerów. Codziennie możemy sprzątać ten sam teren i on nadal jest zaśmiecany. Pomimo tego, że dzisiaj przeszłam jakąś ulicą i jest czysto, jutro przywiozę tu harcerzy, którzy przejdą się tą samą ulicą i będzie brudno znowu, będą śmieci.  - Martyna Orłowska, ZHP

A śmieci bywają różne, od pozostałości jedzenia po gruz czy odpady niebezpieczne. Większość z nich mieszkańcy za darmo i bez ryzyka mandatu mogą wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Rokickiej w Tczewie. O godzinach jego otwarcia pisaliśmy >TUTAJ<.

Więcej o śmieciach przy jeziorze Rokickim także na antenie Telewizji Tetka Tczew.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe