V turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

  • 10.08.2018, 12:30
  • Barbara Jackiewicz
V turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej fot. TCSiR
Podziel się:
Oceń:
XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej zbliża się do końca. W czwartek, 9 sierpnia, rozegrano piąty z sześciu turniejów

W upalny czwartek, 9 sierpnia na przedostatnim turnieju Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej zagrało 26 zespołów: 14 w kategorii Open, 7 kobiecych i 5 w kategorii 40+.

W kategorii Pań w finale trzeci raz z rzędu spotkały się Ola Lange i Anna Szufladowych oraz Julia Michalewicz i Klaudia Dussowska. Tym razem lepsze okazały się Julia Michalewicz i Klaudia Dussowska wygrywając 21:18. W meczu o III miejsce Maria Grętkiewicz i Izabela Grętkiewicz pokonały Aleksandrę Babiarz i Aleksandrę Chmielecką 21:18.

W kategorii 40+ ze względu na udział pięciu drużyn wyjątkowo rozegrano mecze w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Mecze były na tyle zacięte, że po ostatniej kolejce trzy zespoły miały na koncie po jednej porażce i trzech zwycięstwach, a o końcowym wyniku zadecydował bilans zdobytych i straconych punktów. Ostatecznie najlepsi okazali się Jacek Weltrowski i Jarosław Szwajkowski przed Marcinem Bartosiakiem i Wojciechem Lewińskim, III miejsce wywalczył duet Beata Klimkowska i Andrzej Masiak.

Po raz kolejny w kategorii OPEN doszło do ciekawych i wyrównanych meczy. Na turnieju nie zagrał lider, a to dało szansę na zarobienie kilku punktów parom z niższych pozycji w tabeli. W finale zmierzyli się Maciej Bąk i Maciej Kaszowicz oraz Szymon Gutkowski i Łukasz Paszkowski. Lepsi okazali się Bąk i Kaszowicz, którzy wygrali 21:17. W meczu o III miejsce Bartłomiej Wieckiewicz i Bartosz Sobstyl pokonując Bartosza Bąka i Roberta Karnowskiego 21:18.

Przed ostatnim turniejem sytuacje w poszczególnych tabelach są bardzo ciekawe, jeszcze wszystko się może zdarzyć. Teraz zawodników czeka dwutygodniowa przerwa, a ostatni – szósty turniej odbędzie się 30 sierpnia.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe