Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Tczewa

  • 11.08.2018, 13:16 (aktualizacja 11.08.2018, 13:30)
  • Aleksandra Kęprowska
Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Tczewa fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Podczas piątkowej (10 sierpnia) konferencji prasowej, rzecznik prezydenta RP, Krzysztof Łapiński, potwierdził, że Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości obchodów siedemdziesiątej dziewiątej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Tczewie.

 

Ceremonia jest zaplanowana na sobotę, 1 września na godzinę czwartą trzydzieści cztery. To właśnie wtedy niemiecka eskadra lotnicza z Elbląga rozpoczęła bombardowanie dworca kolejowego oraz przyczółków na Wiśle.

O programie 1 września mówił nam prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tczew, jak zaznaczył prezydencki minister, to jeden z tych celów pierwszych niemieckich bombardowań. Jak zaznaczył, decyzja o takiej formie udziału prezydenta w tegorocznych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej wynika z intencji przypominania o ofiarach cywilnych ataku Niemiec na Polskę.

Jak mówił prezydencki minister, Tczew podobnie jak Wieluń, gdzie Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach rocznicowych w zeszłym roku, to jeden z tych celów pierwszych niemieckich bombardowań, które symbolizują wojnę totalną, w której celem było nie tylko wojsko, ale też ludność i infrastruktura cywilna.

www.wrotatczewa.pl

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe