Jak żyć ze stwardnieniem rozsianym? [ROZMOWA]

  • 17.08.2018, 15:38 (aktualizacja 19.08.2018, 08:04)
  • Aleksandra Kęprowska
Jak żyć ze stwardnieniem rozsianym? [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Od prawie 20 lat w Tczewie działa koło Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Na SM choruje w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób, mimo to jest to choroba wciąż mało znana. Dlatego tak ważne i potrzebne są grupy wsparcia oraz fachowa pomoc lekarska i psychologiczna. Właśnie taką pomoc oferuje tczewskie Koło PTSR.

 

Czym jest stwardnienie rozsiane i jak rozpoznać tę chorobę u siebie lub bliskich? Gdzie szukać pomocy? Nasze studio odwiedzili: Grzegorz Gajewski (przewodniczący koła) oraz Marlena Kuczma i odpowiedzieli na wszystkie pytania. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podstawowym zadaniem, jakie postawili sobie założyciele Koła, jest szeroko rozumiana pomoc chorym na stwardnienie rozsiane. Pomoc udzielana jest poprzez odwiedzanie obłożnie chorych w domu przez lekarza neurologa i przedstawiciela Oddziału Wojewódzkiego PTSR w Gdańsku, organizowanie rehabilitacji, rozprowadzanie wśród chorych materiałów edukacyjnych, broszur, ulotek, kwartalnika "Życie pod Wiatr". W siedzibie Koła raz w miesiącu można spotkać się na rozmowie i w celu wymiany poglądów, posłuchać wykładu lekarza, rehabilitanta, dla chętnych jest też pomoc duchowa.

Tczewskie Koło Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego od dwudziestu lat wspiera osoby ze stwardnieniem rozsianym oraz ich rodziny. Gdzie się spotykają? Jaką pomoc oferują? Zapraszamy do wysłuchania drugiej części rozmowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Koło Tczew PTSR - oddział Pomorski

 

 

Osoby chorujące na stwardnienie rozsiane mogą przychodzić na spotkania, które organizowane są (dzięki przychylności Julity Jakubowskiej - dyrektora MOPS) w Ośrodku Opiekuńczym w Tczewie przy ul. Niepodległości 10, w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Wszelkich informacji udzielają:

Grzegorz Gajewski - przewodniczący koła PTSR Tczew
tel. 608 039 262 oraz mail: [email protected]

Janusz Tomaszewski - członek koła PTSR Tczew:
tel. 507 363 483 oraz mail: [email protected]

Jak można pomóc? 

Numer konta: 58 1160 2202 0000 0000 5248 1998 (Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział Pomorski, ul. Krzywoustego 1, 81-035 Gdynia) z dopiskiem na Koło PTSR Tczew

Tczewskie Koło PTSR poszukuje także wolontariuszy, którzy będę pomagać i spotykać się z osobami chorymi na SM.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe