Radosny pomysł na świętowanie Niepodległości

  • 24.08.2018, 14:23 (aktualizacja 24.08.2018, 14:58)
  • Aleksandra Kęprowska
Radosny pomysł na świętowanie Niepodległości fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Z okazji 16-tych urodzin Fundacja Pokolenia organizuje zbiórkę na projekt "(do)wolność świętowania", czyli radosne obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

 

"(do)wolność świętowania" to pomysł Stowarzyszenia DRABKA z Morzeszczyna na niecodzienne świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby radośnie uczcić to wyjątkowe wydarzenie zorganizowany zostanie duży happening na terenie rekreacyjnym w centrum gminy. Nie będzie to jednak jednorazowa impreza. Poprzedzą ją spotkania z mieszkańcami, wspólne warsztaty i debaty. Liczymy, że zaplanowane (i zrealizowane!) działania pozwolą na świeże spojrzenie na pojęcie wolności i patriotyzmu, rozbudzą w mieszkańcach troskę o dobro wspólne i zachęcą ich do większego zaangażowania w sprawy społeczne.

Nasze studio odwiedził Damian Domański ze Stowarzyszenia DRABKA, który opowiedział o najnowszej inicjatywie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem projektu jest zaproszenie mieszkańców Gminy Morzeszczyn do wieloetapowego i urozmaiconego świętowania tegorocznej, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy ukazać mieszkającym tutaj ludziom, że świętowanie ważnych dla naszego kraju wydarzeń nie musi być organizowane i przeżywane w sposób smutny i melancholijny. Pragniemy stworzyć nową tradycję celebrowania świąt narodowych, nauczyć się dialogu społecznego, otwartości na innych, a także pokazywania swoich talentów, umiejętności jako dobra wspólnego.

Zbiórka potrwa do końca miesiąca. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Zbiórka urodzinowa na projekt "(do)wolność świętowania". 

 

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe