Jarosław Kukowski zadba o realizację swojego projektu na mural 3D

  • 3.09.2018, 18:56 (aktualizacja 03.09.2018 23:01)
  • Barbara Jackiewicz
Jarosław Kukowski zadba o realizację swojego projektu na mural 3D
Podziel się:
Oceń:
Niebawem ma rozpocząć się malowanie muralu na ścianie bloku przy ul. Armii Krajowej 61. Będzie malowany m.in. przez jego twórcę, Jarosława Kukowskiego.

W poniedziałek, 3 września 2018 roku gościem Urzędu Miejskiego w Tczewie był artysta malarz Jarosław Kukowski. To twórca zwycięskiego projektu na mural 3D, o którym pisaliśmy >>wcześniej<<. Niebawem rozpocznie się malowanie i ściana bloku przy Armii Krajowej 61 zacznie zmieniać się na oczach mieszkańców. Z twórcą rozmawialiśmy o pomyśle i wyborze motywu na mural:

Jest to obraz optymistyczny (...) Ludzie jadący do pracy autobusem będą go widzieli i żeby to był widok pozytywny - Jarosław Kukowski, artysta malarz

Okazuje się, że autor będzie brać udział w malowaniu swojego dzieła razem z firmą, która wykonywała wcześniejsze murale w Tczewie:

Już w poniedziałek zaczną się prace i zakasuję rękawy i ruszam na ścianę (...) Z takim formatem nie miałem jeszcze do czynienia. Największy obraz jaki malowałem to był sześciometrowy na płótnie, a ten format to (śmiech) kolejne wyzwanie - Jarosław Kukowski, artysta malarz

Artysta odniósł się także do innych projektów, zauważył, że poziom był bardzo wysoki:

Widać mnóstwo pracy, widać duży talent, widać, że osoby naprawdę się do tego przyłożyły - Jarosław Kukowski, artysta malarz

A już w najbliższą środę, 5 września prace Jarosława Kukowskiego i jego uczniów można oglądać na wystawie w Filharmonii w Wejherowie. To nie wszystkie plany na najbliższy czas:

Jarosław Kukowski odebrał dziś z rąk prezydenta Tczewa nagrodę w wysokości 2000 zł. Przekazał ją w całości na cele charytatywne. 

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe