Opinie w Radiu Tczew 3.09.: Wizyta prezydenta Dudy w Tczewie i oficjalny start kampanii wyborczej

  • 03.09.2018, 19:39 (aktualizacja 05.09.2018, 18:45)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 3.09.: Wizyta prezydenta Dudy w Tczewie i oficjalny start kampanii wyborczej Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 3 września byli Bartosz Listewnik (telewizja TeTka), Jolanta Pobłocka (tcz.pl) i Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki).

 

Nie wiadomo, gdzie tak naprawdę padły pierwsze strzały: w Tczewie, wcześniej w Szymankowie, czy może jeszcze wcześniej w Kałdowie, ale pierwsze bomby z całą pewnością spadły właśnie tu, w Tczewie - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W wystąpieniu głowy państwa nie zabrakło odniesień do współczesnej polityki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent mówił, że trzeba się pojednać, że Polacy powinni się zjednoczyć. Pomyślałem - chyba powinien zacząć od siebie i swojego środowiska; to właśnie ono, według wielu komentatorów, powoduje konflikty w Polsce - Bartosz Listewnik, telewizja TeTka 

Mirosław Pobłocki, Zbigniew Urban, Wojciech Dżeżdżon, Iwona Nitza i Tadeusz Dzwonkowski - to kandydaci, którzy do tej pory oficjalnie potwierdzili udział w wyścigu o fotel prezydenta Tczewa. Czy na kampanię wyborczą będzie miał wpływ toczący się proces urzędującego prezydenta miasta?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jako mieszkanka mam realne oczekiwania co do kampanii: chcę wiedzieć, czym będę jeździć przez kolejne lata, jakie ulice zostaną wyremontowane, jakie będą priorytety co do budownictwa komunalnego, jaki jest pomysł, by przyciągnąć młodych do miasta. To są tematy, które powinny zachęcać mieszkańców do pójścia do urn - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

 

W odniesieniu do sytuacji w tczewskiej Platformie Obywatelskiej z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Sławomir Neumann niczym demiurg w antycznej tragedii pojawił się na scenie i rozgonił całe towarzystwo, jako kandydatkę na prezydenta Tczewa wskazując Iwonę Nitzę - Przemysław Zieliński, Dziennik Bałtycki

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska na prośbę mieszkańców zajął się... melodiami granymi z kościelnej wieży w Swarożynie. Z kolei społeczność Malenina sprzeciwia się postawieniu masztu z antenami w centrum miejscowości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe