Co dalej z krytym lodowiskiem? [VIDEO]

  • 06.09.2018, 16:17 (aktualizacja 06.09.2018, 22:40)
  • Barbara Jackiewicz
Co dalej z krytym lodowiskiem? [VIDEO] fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Zapowiadana w marcu tego roku budowa krytego lodowiska w Tczewie stanęła pod znakiem zapytania.

Inwestycja miała być gotowa jeszcze tej jesieni, ale zatrzymała ją administracyjna procedura odwoławcza, którą wszczął jeden z mieszkańców miasta. A to może spowodować, że budowa krytego lodowiska przesunie się na przyszły rok, powiedział w programie "Pytania do Prezydenta" na antenie Telewizji Tetka Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mam nadzieję, że mieszkaniec wycofa swoją skargę i będziemy mogli to lodowisko wybudować. - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Rzecznik starostwa powiatowego, Marcin Stolarski potwierdził słowa prezydenta Tczewa - od pozwolenia na budowę wydanego 17 lipca br. dla TCSiR, 31 lipca br. odwołał się jeden z mieszkańców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Takie są procedury administracyjne. Każde odwołanie musimy przekazać do organu wyższego, do wojewody - Marcin Stolarski, starostwo powiatowe

Osoba, która zablokowała inwestycję, nie jest stroną w sprawie. Mówi Paula Poniewierza z Biura Wojewody Pomorskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koniecznym jest zgodnie z prawem posiadanie interesu prawnego (...) Pomorski Urząd Wojewódzki wezwał osobę składającą odwołanie do uargumentowania i przedstawienia tego interesu, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy potwierdzenia o odbiorze przesyłki przez odwołującego - Paula Poniewierza, Pomorski Urząd Wojewódzki

Procedura może potrwać jeszcze ponad miesiąc - jeśli tak się stanie, budowa krytego lodowiska przesunie się na przyszły rok.

Redaktor Krzysztof Repiński z Tv Tetka rozmawiał telefonicznie z mężczyzną, który złożył odwołanie. Ten powiedział, że chce być stroną w sprawie, ale nie odpowiedział na pytanie dlaczego. Jednocześnie zaprzeczył, że jest przeciwnikiem inwestycji. Nie chciał wystąpić przed kamerą. Więcej na ten temat na antenie Tv Tetka:

 

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe