"Na wnuczka", "na policjanta" czy "na przewałkę"

  • 8.09.2018, 14:33 (aktualizacja 08.09.2018 14:54)
  • Redakcja
"Na wnuczka", "na policjanta" czy "na przewałkę" fot. Tv Tetka
Podziel się:
Oceń:
Przestępcy mają szereg sposobów, by oszukać osoby starsze. Konkurs pod tytułem „Aktywny senior to bezpieczny senior" ma pomóc w budowaniu świadomości o zagrożeniach.

Często słyszymy doniesienia prasowe o kolejnym oszustwie czy wyłudzeniu, którego ofiarą pada osoba starsza. Przestępcy potrafią manipulować ofiarą w każdym wieku, ale niektórzy z nich z premedytacją skupiają się na seniorach. Konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod tytułem "Aktywny senior to bezpieczny senior" ma pomóc przede wszystkim w budowaniu świadomości o zagrożeniach. O szczegółach mówi asp. Anna Kinder z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

Udział w konkursie polega na utworzeniu krótkiego 2-minutowego spotu filmowego, którego tematyka ma dotyczyć szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mówimy tutaj o zagrożeniach, które mogą czyhać na seniorów, ale także o profilaktyce. - Anna Kinder z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

Prace mogą być indywidualne lub zbiorowe, najważniejsze, by w działania zaangażowani byli sami seniorzy:

Mówimy tu o osobach, które ukończyły 60 rok życia (...) mogą to być osoby zrzeszone w klubach seniora, w uniwersytetach trzeciego wieku, ale także mogą to być dziadkowie z pełnoletnimi wnukami. - Anna Kinder z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

Szczegóły można znaleźć na stronie mswia.gov.pl. Termin jest krótki prace konkursowe można zgłaszać tylko do 17 września. Laureatów poznamy do 28 września.

Redakcja
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe