Spłonął żuk, a w nim około 1500 książek. To było jedyne źródło utrzymania pana Włodzimierza

  • 11.09.2018, 09:12 (aktualizacja 14.10.2018 14:22)
  • Hanna Brzezińska
Spłonął żuk, a w nim około 1500 książek. To było jedyne źródło utrzymania pana Włodzimierza fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Od 13 lat na tczewskim targowisku sprzedaje używane książki. 6 września prawdopodobnie ktoś podpalił samochód, w którym je magazynował. Mieszkańcy ruszyli z pomocą - trwa zbiórka książek i pieniędzy.

Pan Włodzimierz przeczytał ponad 20 tysięcy książek. Na innych ludzi patrzy przez pryzmat pochłoniętych przez nich lektur. Zaczytani tczewianie na pewno spotkali go chociaż raz w życiu. Przez kilkanaście lat ze swojego żuka sprzedawał używane książki. Kilka dni temu na tczewskim manhattanie ktoś prawdopodobnie podpalił jego samochód. Wewnątrz znajdowało się około półtora tysiąca książek. W pomoc panu Włodzimierzowi zaangażowała się fotografik Katarzyna Gapska z Nudoodpornych.

W ciągu zaledwie 12 godzin od opublikowana informacji na Facebooku udało się zebrać około 12 tysięcy złotych. Zgłosiła się też osoba, która zaoferowała znalezienie i dostarczenie do Tczewa nowego żuka dla pana Włodzimierza. Samochód ma zostać pomalowany przez grafficiarzy. Książek również pojawia się coraz więcej. Kolejne do końca tygodnia (od godziny 18:00) można przynosić lub wysyłać do Kobieciarni mieszczącej się przy ulicy Lecha 4/2. Ponadto na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.

Okoliczności w jakich spłonął Żuk na tczewskim manhattanie ustala policja. Prawdopodobnie było to podpalenie, mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, Dawid Krajewski:

Samochód nie posiadał silnika, więc wykluczamy, że mogło nastąpić zwarcie jakiejkolwiek instalacji. Jeżeli ktokolwiek coś widział i wie na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt - Dawid Krajewski, KPP Tczew

Krzysztof Repiński z Telewizji Tetka rozmawiał z właścicielem spalonego żuka, panem Włodzimierzem:

Więcej zobaczyć możecie w wiadomościach Tv Tetka:

 

Hanna Brzezińska

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wpk
wpk 12.09.2018, 02:37
Wszystko ładnie pięknie zrzutka szczytny cel ale .... głównym zajęciem tego pana na mahattanie nie była sprzedaż starych książek lecz chlanie z kolegami na tyłach tego żuka.Kto często bywał na targowisku to to widział. Nie opowiadajcie bajek,że on utrzymywał siebie i swoją matkę z tej sprzedaży bo to wierutna bzdura .Do tego syfu jaki był na tym żuku prawie nikt nie podchodził .Możecie mnie tu zminusować ale fakty są faktami.

Pozostałe