Opinie w Radiu Tczew 17.09.: Apelacja ws. pogryzienia 9-latki przez psy, #TNP i akcja pomocy dla pana Włodka

  • 17.09.2018, 20:45 (aktualizacja 18.09.2018, 17:23)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 17.09.: Apelacja ws. pogryzienia 9-latki przez psy, #TNP i akcja pomocy dla pana Włodka

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 17 września byli Karol Uliczny ("Gazeta Tczewska") i Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki").

 

Właścicielka psów, które dwa lata temu pogryzły 9-letnią wówczas Marysię w Rokitkach, odwołała się od wyroku skazującego sądu pierwszej instancji. W apelacji sąd półmilionowe zadośćuczynienie zamienił na nawiązkę w kwocie 200 tysięcy złotych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziwi mnie podejście zarówno obrońcy, jak i samej Danuty Sz., która próbuje sugerować, że jest ofiarą ataku mediów. Dziennikarze nie ferowali wyroków, jest to zresztą niezgodne z prawem. Chyba jednak po stronie Danuty Sz. brakuje refleksji, co podkreślają również rodzice Marysi - Karol Uliczny, "Gazeta Tczewska"

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił skargę mieszkańców domagających się unieważnienia pozwolenia na budowę wydanego dla inwestycji realizowanej przy ul. Zamkowej. Mieszkańcy mogą odwołać się jeszcze do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do walki w wyborach samorządowych włącza się inicjatywa #TNP, której pełnomocnikiem jest Marcin Chełstowski. Tymczasem kampania w Tczewie drgnęła - w skrzynkach pocztowych mieszkańców pojawiły się ulotki kandydatki Platformy Obywatelskiej... z błędem językowym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tczew według Iwony Nitzy ma być "miastem przyjaznym przedsiębiorcą" - nie jest to duża wpadka, ale nasuwa się pytanie: czy miasto ma być przedsiębiorcą, czy jednak ma być przyjazne przedsiębiorcom? Musimy zapytać w komitecie pani Iwony, bo może mamy do czynienia z jakimś rewolucyjnym pomysłem - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

Skala pomocy dla pana Włodka, który w pożarze stracił swoje źródło utrzymania - stare auto i kilkaset książek, przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów zbiórki. Zebrano już kilkadziesiąt tysięcy złotych, a książki napływają z całej Polski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Strabag domaga się od miasta wypłaty reszty kwoty za remont ul. Gdańskiej i Jedności Narodu. Urzędnicy na poczet przyszłych kar zabezpieczyli około trzech milionów złotych. Sprawa trafiła do sądu, choć jest jeszcze szansa na ugodę. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe