Jakie miejskie inwestycje mają szanse na realizację w przyszłym roku?

  • 18.09.2018, 11:17 (aktualizacja 19.09.2018, 17:47)
  • Barbara Jackiewicz
Jakie miejskie inwestycje mają szanse na realizację w przyszłym roku? fot. Robert Jedynowicz

Podziel się:

Oceń:

Budżet miasta na przyszły rok dopiero powstanie, ale już teraz mieszkańcy zastanawiają się, jakie inwestycje planowane są na 2019 rok. Czy będzie kontynuowany remont ulicy Gdańskiej?

Mimo że do końca roku pozostaje jeszcze kilka miesięcy, a budżet Tczewa na nowy rok będzie głosowany przez radę miejską najprawdopodobniej dopiero w grudniu, to już teraz trwają prace nad założeniami przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych. Jakich inwestycji spodziewać się mogą mieszkańcy Tczewa w roku 2019? Czy będzie kontynuowany remont ulicy Gdańskiej? Co jest w planach miejskich?

Prezydent Mirosław Pobłocki w rozmowie z red. Krzysztofem Repińskim z Tv Tetka zdradził nieco szczegółów na temat priorytetowych inwestycji, jakich można spodziewać się w przyszłym roku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzy zadania drogowe będą wpisane do tego projektu: dokończenie ulicy Pułaskiego (...), parking przy węźle PKP, bo on jest w tej chwili potrzebny (...) i  będzie realizowana Wiślana Trasa Rowerowa, duże zadanie, wielomilionowe. - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Zamiast dalszego remontu ulicy Gdańskiej na odcinku między aleją Zwycięstwa a ulicą Sobieskiego, będzie wybudowany parking przy węźle PKP, który jest bardzo potrzebny. Remont ulicy Gdańskiej zostanie przesunięty na kolejny rok.

Więcej w audycji “Pytania do prezydenta” na antenie Telewizji Tetka.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe