Starogard Gd.: 5 milionów na kanalizę

  • 18.09.2018, 16:30 (aktualizacja 18.09.2018, 17:19)
  • Barbara Jackiewicz
Starogard Gd.: 5 milionów na kanalizę fot. UM Starogard Gd.

Podziel się:

Oceń:

Prawie 5 milionów złotych dofinansowania otrzyma Starogard Gdański na poprawę gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja realizowana jest od 2014 roku.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak podpisał we wtorek (18.08.2018) z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na prawie 5 milionów dofinansowania z Unii Europejskiej na poprawę gospodarki wodno-ściekowej. To kolejna inwestycja realizowana częściowo wspólnie z partnerami - gminą Starogard Gdański i firmą Star-Wik, wyjaśnia Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to zadanie, które miasto realizuje od 2014 roku (...) Do realizacji pozostały cztery zadania, w tym jedno we współpracy z gminą Starogard Gdański, a jedno będzie we współpracy ze Star-Wikiem. - Magdalena Dalecka, UM Starogard Gd.

Starogard Gdański był na liście rezerwowej. Udało się jednak zdobyć dofinansowanie, co oznacza spory zastrzyk gotówki w miejskiej kasie, zwłaszcza że część zadań jest już wykonana w ramach własnego budżetu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Część inwestycji jest już zrobiona (...) pozostałe będą wykonane w latach 2019-2010. - Magdalena Dalecka, UM Starogard Gd.

Dofinansowanie uzyskały wykonane zadania:

– budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągu pomiędzy ul. Boh. Getta i ul. Kociewską (obecnie ul. Powstańców Warszawskich),
– budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic: Poziomkowa, Malinowa, Jagodowa, Borówkowa,
– budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Kormorania i ul. Sowia (obszar Żabno)

oraz cztery zadania, które zostaną wykonane w latach 2019-2020:

– budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w rejonie ul. Iwaszkiewicza,
– budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Niemojewskiego, Zamenhoffa, Pola, Rogali,
– budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Nowej Wsi Rzecznej (współpraca z Gminą Starogard Gdański),
– dostawa punktów monitoringu sieci wodociągowej w ramach rozbudowy systemu monitoringu sieci wodociągowej w Starogardzie Gdańskim ( współpraca z PWiK Star-Wik sp. z o.o.).

Starogard Gdański wyda łącznie ponad 9 mln zł, z czego prawie 5 mln zł otrzyma z Unii Europejskiej, w tym blisko 2 mln zł w postaci refundacji wcześniej poniesionych kosztów.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe