Co dalej ze stadionem na ul. Bałdowskiej?

  • 18.09.2018, 17:19 (aktualizacja 19.09.2018, 15:33)
  • Barbara Jackiewicz
Co dalej ze stadionem na ul. Bałdowskiej? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Ciąg dalszy problemów z generalnym remontem stadionu lekkoatletycznego na ul. Bałdowskiej w Tczewie.

Wracamy do tematu przebudowy stadionu lekkoatletycznego na ulicy Bałdowskiej. Jak już informowaliśmy w lipcu, wykonawca wycofał się tuż przed terminem podpisania umowy na realizację zadania. A to wywołało dalsze problemy, mówi prezydent Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odmowa podpisania umowy przez wykonawcę skomplikowała nam praktycznie wszystko. Efekt jest taki, że  na najbliższej sesji wrześniowej [Rady Miasta - red.] kwota zostanie przeniesiona w budżecie na rok 2019. - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Miasto zdecydowało też, że nie przystąpi do krajowego konkursu na dofinansowania obiektów sportowych przez ministerstwo sportu. Tym samym nie otrzymało około 2 milionów złotych ze środków zewnętrznych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W momencie kiedy był ogłoszony konkurs, nie wiedzieliśmy czy znajdziemy po raz kolejny wykonawcę. Stąd też zapadła decyzja, że w tym roku do tego konkursu nie przystąpimy, co nie znaczy, że nie przystąpimy w przyszłym roku. - Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Prezydent Pobłocki nie ma wątpliwości, że w przyszłym roku uda się zrealizować tę inwestycję. W tym roku po zmianie w budżecie ma być ogłoszony przetarg i wyłoniony wykonawca tak, by do końca czerwca przyszłego roku móc zrealizować pierwszy etap inwestycji. Więcej o sprawie w "Pytaniach do prezydenta" na antenie Telewizji Tetka Tczew.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe