MIŁO! Piknik Mobilności Aktywnej [RELACJA NA ŻYWO]

  • 22.09.2018, 09:24 (aktualizacja 22.09.2018, 16:37)
  • Redakcja
MIŁO! Piknik Mobilności Aktywnej [RELACJA NA ŻYWO] fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 22 września na Kanonce o godzinie 10:00 rozpoczął się XII przejazd rowerowy z okazji Dnia bez samochodu.

 

Na miejscu jest nasze mobilne studio, a w nim Basia Jackiewicz i Paweł Ickiewicz, którzy rozmawiają z organizatorami i uczestnikami. 

Mówi Ania Kruszyńska z Tczewskiej Inicjatywy Rowerowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnymi gośćmi Basi Jackiewicz były Emilia Garska i Paulina Kremer z Tczewskich Kurierów Rowerowych, które opowiedziały m.in. o tym, co będzie się dziś działo w Warsztatowa Cafe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Paweł Ickiewicz rozmawiał z mieszkańcami Tczewa - uczestnikami przejazdu rowerowego. Zapytał m.in. o wrażenia oraz o to, jak często jeżdżą rowerami:

loadingŁaduję odtwarzacz...

A na zakończenie pikniku o podsumowanie dotychczasowych działań poprosiliśmy Grzegorza Pawlikowskiego, inspektora ds. polityki rowerowej i mobilności Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierowcy rzeczywiście są bardziej uprzejmi wobec rowerzystów (...) ale też rowerzyści wobec pieszych, piesi wobec rowerzystów (...) Wystarczająco mamy różnych stresów, to po co mamy sobie jeszcze jakieś stresy komunikacyjne dokładać. - Grzegorz Pawlikowski

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe