Opinie w Radiu Tczew 24.09.: Zaskakujące wyborcze transfery i problemy z przebudową stadionu przy ul. Bałdowskiej

  • 24.09.2018, 10:51 (aktualizacja 24.09.2018, 14:40)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 24.09.: Zaskakujące wyborcze transfery i problemy z przebudową stadionu przy ul. Bałdowskiej Od lewej: Bartosz Listewnik, Marta Irzyk, Przemysław Zieliński, Jolanta Pobłocka

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 24 września byli Jolanta Pobłocka (tcz.pl) i Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki").

 

Poznaliśmy nazwiska kandydatów do rad miast, gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Nie brakuje prawdziwych wyborczych transferów - na przykład Bartosza Paprota, do niedawna aktywnego działacza tczewskiej Platformy Obywatelskiej, można odnaleźć na liście komitetu "Świadomy Tczew" Zbigniewa Urbana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to sojusz [Bartosza Paprota i Zbigniewa Urbana - red.] zgoła egzotyczny. Pytanie, skąd taka decyzja radnego Paprota - czy to jest kwestia bliskich, osobistych relacji z radnym Urbanem, czy nagłe olśnienie, może panowie stwierdzili, że mają podobne ideały, pomysły na miasto. A może zwykłe wyrachowanie i chęć znalezienia się na jakiejkolwiek liście - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

Ciekawe, co na taki transfer powiedzą wyborcy popierający konkretne partie, którzy cztery lata temu głosowali na Bartosza Paprota. Ze Zbigniewem Urbanem na pewno łączy go niechęć do urzędującego prezydenta - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Wojewoda pomorski odrzucił odwołanie, którym mieszkaniec Tczewa sprzeciwiał się budowie krytego lodowiska. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu. Trzeba będzie za to poczekać na przebudowę stadionu przy ul. Bałdowskiej. Tuż przed podpisaniem umowy wykonawca się wycofał, a miasto nie zamierza w tym roku ubiegać się o ministerialną dotację. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z istniejącej od sześciu lat Galerii Kociewskiej zniknęło kilka sklepów znanych marek. Czy mniejsza konkurencja będzie sprzyjać handlowi na starówce lub Suchostrzygach?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew w każdy poniedziałek po godz. 9 (powtórka w soboty o godz. 12). Audycję od 1 października będzie prowadził Bartosz Listewnik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wass
wass 27.09.2018, 16:07
Nareszcie jest, program wyborczy Świadomego Tczewa: https://cohixipujo.wixsite.com…
ZYX
ZYX 24.09.2018, 16:07
To raczej oczywiste, że po wyborach drogi Urbana i Paprota się rozejdą. Pierwszy liczy, że drugi pociągnie jego listę, a drugi, że dzięki pierwszemu utrzyma mandat. Chłodna kalkulacja.

Pozostałe