1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych [ROZMOWA]

  • 01.10.2018, 12:51 (aktualizacja 01.10.2018, 13:33)
  • Aleksandra Kęprowska
1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych [ROZMOWA] fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Na początku października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To okazja do zajęcia się potrzebami seniorów, zwrócenia uwagi na ich problemy, a także sprawdzenia gdzie i w jaki sposób osoby starsze mogą uzyskać wsparcie.

 

Nasze studio odwiedziła Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, która opowiedziała o pomysłach na spędzanie wolnego czasu przez seniorów w naszym mieście.

Celem tego święta jest przełamanie różnych stereotypów dotyczących ludzi starszych i starzenia się, a także wyeliminowanie dyskryminacji seniorów w pracy, placówkach medycznych itp. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych uchwaliło 14 grudnia 1990 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informacje dotyczące wsparcia seniorów w Tczewie można znaleźć na stronie www.mops.tczew.pl, pod numerem telefonu 58 777 00 20 lub przy ulicy 1 Maja 8 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe