Kwidzyn: finał Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

  • 01.10.2018, 15:14 (aktualizacja 01.10.2018, 17:33)
  • Paweł Ickiewicz
Kwidzyn: finał Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe fot. Paweł Ickiewicz

Podziel się:

Oceń:

29 września Kwidzyn stał się miejscem kolarskiego święta. W sobotę odbyła się ostatnia w tym roku edycja Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Dla startujących przygotowano trzy trasy Grand Fondo, Medio i Mini. Dodatkowo najmłodsi zawodnicy rywalizowali o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, a całe rodziny wzięły udział w rekordowo licznej Paradzie Rodzinnej. Start i meta zostały ulokowane w pobliżu zabytkowej katedry. Na koniec uhonorowano zwycięzców kwidzyńskiej edycji jak również liderów klasyfikacji generalnej.

W ostatniej tegorocznej edycji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych rozegrano wyścigi na dystansach Grand Fondo 88 km, Medio 65 km oraz  Mini 42 km. Młodsi uczestnicy rywalizowali na dystansie 9 km o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, a dla całych rodzin przygotowano rekreacyjną Paradę Rowerową.

Zapytaliśmy Czesława Langa, pomysłodawcę imprezy, o przygotowania do wydarzenia oraz o cele, jakie przyświecają organizatorom takich wyścigów kolarskich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przerwie między kolejnymi startami udało nam się porozmawiać z burmistrzem Kwidzyna Andrzejem Krzysztofiakiem, który opowiedział nam m.in. o historii kolarskich zawodów w Kwidzynie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy zadbali również o rozrywki dla kibiców oczekujących na kolarzy w miasteczku rowerowym w pobliżu mety. O przygotowanych atrakcjach opowiedział nam Piotr Bednarski ze strefy Vienna Life:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie organizatora: www.viennalifemaraton.pl/maraton-kwidzyn-2018/

Paweł Ickiewicz

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe