Opinie w Radiu Tczew 1.10.: Przesłuchania w procesie prezydenta, wybory i uciążliwy sąsiad na osiedlu Witosa

  • 02.10.2018, 14:18 (aktualizacja 09.10.2018, 15:57)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 1.10.: Przesłuchania w procesie prezydenta, wybory…

Podziel się:

Oceń:

1 października gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki") i Krzysztof Repiński (Telewizja Tetka).

W ostatni piątek w Sądzie Rejonowym w Malborku odbyło się kolejne posiedzenie z udziałem prezydenta Tczewa oskarżonego między innymi o przekroczenie uprawnień. Mirosław Pobłocki złożył wniosek o zmianę sędziego, a z kolei sędzia przesłuchał oskarżyciela posiłkowego i pierwszego świadka. W ubiegłym tygodniu odroczono z kolei rozprawę wójta gminy Tczew Romana Rezmerowskiego, oskarżonego o podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym poprzez niewykazanie części posiadanych środków pieniężnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy wniosek składany przez obrońcę prezydenta trochę przeczy stanowisku, które pan prezydent niejednokrotnie wygłaszał publicznie, mówiąc o tym, żeby proces rozpoczął się jak najszybciej, by w końcu miał szansę wybronić się z zarzutów - Przemysław Zieliński, Dziennik Bałtycki

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy ostateczną listę kandydatów na prezydenta Tczewa. Swoją kandydaturę potwierdził Marcin Chełstowski (TNP -Twój Nowy Prezydent), a Wojciech Drzeżdżon (Inicjatywa Samorządowa) zwołał konferencję prasową. Marcin Cejer, prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych, wzbudził sporo kontrowersji, wieszając plakat wyborczy Mirosława Pobłockiego. Z kolei Zenon Żynda (dawny tczewski lider Prawa i Sprawiedliwości) ogłosił, że chce być wójtem Pszczółek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wkrótce zostanie zakończony trzeci etap remontu ulicy Gdańskiej. Prezydent Tczewa chciałby opóźnić realizację kolejnego, czwartego etapu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Minęło siedem miesięcy od śmierci 59-letniego tczewianina, który zamarzł we własnym, nieogrzewanym mieszkaniu. Prokuratura nadal nie ustaliła czy dyżurni policji i straży miejskiej mogli przyczynić się do jego śmierci. Funkcjonariuszy dotąd nie przesłuchano.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sprawa stoi w miejscu, to jest pewne. Wydaje mi się, że to jest skandal. Kolejny raz pokazuje to, że działania prokuratury, czy też tej całej machiny sądowniczej, są fatalne - Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka

Mieszkańcy ulic Wyczółkowskiego i Chełmońskiego na os. Witosa w Tczewie zgłosili problem z dziwnymi, a czasami wręcz niebezpiecznymi zachowaniami swojego sąsiada.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miki
Miki 02.10.2018, 20:31
Pan Repiński w wielkiej formie. "Nie robi błędów ten, kto nic nie robi" - może nie robi błędów ten, kto nie pomaga kolegom łamaniem prawa? Takie praktyki trzeba piętnować, jak słusznie zauważył inny redaktor - Pobłocki każdemu będzie teraz udostępniał monitoring? Jest osobą publiczną nie od dziś, zakładam, że zna procedury (jeśli nie, to jeszcze gorzej). Od włodarza trzeba wymagać ich przestrzegania, nawet jeśli dotyczą z pozoru nieistotnej sprawy. Poza tym "proces miał na celu uniemożliwienie prezydentowi startu w wyborach" - prokuratura na złość zrobiła, czy opozycyjny radny pociąga za wszystkie niekorzystne dla prezydenta sznurki? Śmieszne rozumowanie. Dobrze że media informują o tej całej sprawie, jak będę szukał haków na sąsiada, to pójdę do prezydenta po płytkę z odpowiednim zapisem.

Pozostałe