W Pelplinie zmodernizowano stadion miejski

  • 03.10.2018, 19:51 (aktualizacja 03.10.2018, 20:11)
  • Barbara Jackiewicz
W Pelplinie zmodernizowano stadion miejski fot. UMiG Pelplin

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 1 października br. uroczyście otwarto Stadion Lekkoatletyczny w Pelplinie. To I etap modernizacji, sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Gminy Pelplin. Inwestycja kosztowała blisko 5,4 mln złotych.

W Pelplinie zakończono pierwszy etap przebudowy stadionu miejskiego. Władze gminy zaprosiły na uroczyste otwarcie obiektu, na którym znalazła się atestowana infrastruktura lekkoatletyczna wraz z nową płytą boiska do piłki nożnej. O przebiegu inwestycji powiedział pełniący obowiązki burmistrza miasta i gminy Pelplin, Tomasz Czerwiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W pierwszym, zakończonym właśnie etapie modernizacji stadionu, zostały wykonane: bieżnia prosta ośmiotorowa, bieżnia okólna sześciotorowa, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, skocznia do skoku o tyczce, nowe boisko do piłki nożnej wraz z obiektami pomocniczymi oraz trybuny dla publiczności.

Przebudowa obiektu na tym się nie zakończyła, w kolejnych latach przewidziana jest kontynuacja prac:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne etapy modernizacji stadionu mają obejmować m.in. oświetlenie głównej płyty stadionu, budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjnego, boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej i placu zabaw dla dzieci.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. Jarosław Stawiarski - Wiceminister Sportu i Turystyki, Tadeusz Dzwonkowski - Starosta Tczewski, pełniący funkcje Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tomasz Czerwiński, Kazimierz Smoliński - Poseł na Sejm RP, ks. Infułat Tadeusz Brzeziński - proboszcz parafii katedralnej w Pelplinie, Patryk Demski - wiceprezes Grupy Lotos S.A., Ilona i Robert Stańczyk – właściciele firmy Gretasport wykonawcy robót, Radni Rady Miejskiej w Pelplinie oraz Radni Powiatu Tczewskiego. Ponadto podczas otwarcia obecni byli wybitni sportowcy pochodzący z Pelplin – Leszek Kosedowski, Dariusz Zielkie i Krzysztof Kaszuba.

Po uroczystości otwarcia na nowym obiekcie sportowym odbyły się pierwsze zawody lekkoatletyczne. Młodzież z lokalnych szkół miała okazję zmierzyć się w sześciu konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, skok wzwyż, bieg na 300 metrów, bieg na 600 metrów dziewcząt oraz bieg na 1000 metrów chłopców.

Zmodernizowany obiekt został dostosowany do wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu w Pelplinie będą mogły się odbywać imprezy sportowe nawet rangi ogólnopolskiej. Obiekt ma służyć klubom sportowym, młodzieży szkolnej oraz wszystkim aktywnym mieszkańcom Gminy Pelplin, jak i całego Powiatu Tczewskiego.

Już 4 października br. na pelplińskim stadionie odbędą się XI Kociewskie Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem jest Caritas Diecezji Pelplińskiej. W tym roku do rywalizacji stanie prawie 270 osób z całej Polski. Wśród dyscyplin, w których zmierzą się uczestnicy są biegi sztafetowe oraz indywidualne na 100 i 400 m, rzut piłką lekarską i piłeczką palantową, skoki w dal, a także mecze piłki nożnej. Imprezie patronuje Polski Komitet Olimpijski. O programie zawodów w naszym studiu rozmawialiśmy z Michałem Wieczorkowskim: "Jedyne w swoim rodzaju igrzyska"

Więcej o otwarciu stadionu miejskiego w Pelplinie na antenie Tv Tetka:

 

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe