Rynek w Starogardzie Gdańskim otwarty

  • 7.10.2018, 22:51 (aktualizacja 07.10.2018 23:08)
  • Redakcja
Rynek w Starogardzie Gdańskim otwarty fot. UM Starogard Gd.
Podziel się:
Oceń:
Zakończono projekt o nazwie "Starogardzki Rynek od nowa". Centrum miasta zostało otwarte po przebudowie za blisko 10 mln zł.

Od poniedziałku, 8 października br., starogardzki Rynek będzie przejezdny w obu kierunkach: północ – południe, czyli od ulicy Hallera do ul. Chojnickiej oraz w kierunku południe – północ, czyli od ulicy Paderewskiego do ul. Kanałowej. Nowa organizacja ruchu w obszarze Starego Miasta uniemożliwia kierowcom objeżdżanie go dookoła. Południowa strona płyty jest zamknięta dla ruchu kołowego. To miejsce przeznaczone na ogródki gastronomiczne.

Szczegóły zmian organizacji ruchu drogowego na Rynku w Starogardzie Gdańskim:

Na końcu ulicy Podgórnej przy wyjeździe z Rynku od strony Kościoła św. Katarzyny zostaje znak STOP. Ulica Kanałowa zachowa pierwszeństwo przejazdu, również przy Młynach. Kierowcy nadjeżdżający od strony ul. Tczewskiej będą musieli ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z ulicy Kanałowej i z góry od ul. Sobieskiego. W całym obszarze Starego Miasta obowiązuje strefa zamieszkania - piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami, mogą poruszać się całą szerokością drogi i nie mają obowiązku korzystania z chodnika czy pobocza, a kierowców obowiązuje maksymalna prędkość 20 km/h. Zabroniony jest też postój w innych miejscach, niż wyznaczone. 

Na Rynek wrócą też autobusy miejskie, a tymczasowe przystanki na ul. Kanałowej zostaną zlikwidowane.

To koniec pierwszego etapu projektu o nazwie „Starogardzki Rynek od nowa”, który ma na celu ochronę i przywrócenie centrum Starogardu Gdańskiego jego dawnej funkcji. Przebudowa kosztowała prawie 10 mln zł.

Redakcja

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe