Niepełnosprawni rywalizowali w halowej piłce nożnej

  • 7.10.2018, 23:14
  • Redakcja
Niepełnosprawni rywalizowali w halowej piłce nożnej fot. PCS
Podziel się:
Oceń:
5 października br. w hali widowiskowo-sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbył się Powiatowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w Halowej Piłce Nożnej.

Zaproszenia na Powiatowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w Halowej Piłce Nożnej, organizowany przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, skierowano do wszystkich placówek i instytucji zajmujących się opieką osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim. Każda placówka występująca w zawodach miała prawo wystawić jedną lub więcej drużyn, składających się z czterech zawodników na boisku i bramkarza.

Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn, po jednej z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tczewie, Domu Pomocy Społecznej w Damaszce, Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek, 5 października o godz. 9:30. Wśród uczestników byli mężczyźni i 4 kobiety, w wieku od 22 do 58 lat, wszyscy o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, łącznie odbyło się 10 pojedynków. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymała 3 punkty, za remis – 2, natomiast za przegrane spotkanie – 1 punkt. 

Wyniki: 

DPS Damaszka : WTZ Tczew 4:1

DPS Bielawki : ZPS Tczew 0:7

SOSW Pelplin : DPS Damaszka 1:1

WTZ Tczew : DPS Bielawki 7:0

SOSW Pelplin : ZPS Tczew 2:5

DPS Damaszka : DPS Bielawki 3:0

ZPS Tczew : WTZ Tczew 3:1

DPS Bielawki : SOSW Pelplin 1:6

ZPS Tczew : DPS Damaszka 6:1

WTZ Tczew : SOSW Pelplin 1:1

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce ZPS Tczew

II miejsce DPS Damaszka

III miejsce SOSW Pelplin

IV miejsce WTZ Tczew

V miejsce DPS Bielawki

Za udział w turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

 Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. 

Redakcja

Zdjęcia (5)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe