Gdańsk: Zlikwidowano laboratorium amfetaminy

  • 8.10.2018, 11:54 (aktualizacja 08.10.2018 13:10)
  • Redakcja
Gdańsk: Zlikwidowano laboratorium amfetaminy fot. CBŚP
Podziel się:
Oceń:
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Gdańska zlikwidowali laboratorium amfetaminy. Podczas akcji zabezpieczono ponad 120 kg substancji chemicznych służących do produkcji tego narkotyku.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Gdańska zlikwidowali laboratorium służące przestępcom do nielegalnej produkcji amfetaminy. Podczas akcji zabezpieczono ponad 120 kg substancji chemicznych oraz kompletne laboratorium produkcyjne o wartości co najmniej 200 tys. zł. Przerwanie przestępczej działalności nastąpiło po nielegalnym wyprodukowaniu zaledwie 20 litrów BMK i 300 gramów amfetaminy. Jednak zdaniem biegłych, z zabezpieczonych substancji chemicznych można było uzyskać ponad 60 kg amfetaminy, czyli ponad 6 milionów porcji tego narkotyku.

W związku ze sprawą zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 37 do 66 lat, którym przedstawiono m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnego wytwarzania BMK i amfetaminy. Wśród nich jest absolwent wydziału chemii jednego z uniwersytetów. Decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku, na wniosek prokuratora, wszyscy zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Podejrzanym poza grzywną do 50 tysięcy złotych i konfiskatą mienia grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.


Zobacz materiał filmowy CBŚP z zatrzymania:

Śledztwo nadzoruje prokurator Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Redakcja

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe