Opinie w Radiu Tczew 8.10.: Debata wyborcza bez prezydenta, noga przebita gwoździem i incydent w przychodni lekarskiej

  • 09.10.2018, 15:08 (aktualizacja 09.10.2018, 15:57)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 8.10.: Debata wyborcza bez prezydenta, noga przebita gwoździem i incydent w przychodni lekarskiej

Podziel się:

Oceń:

8 października gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl oraz Karol Uliczny z „Gazety Tczewskiej”.

W środę 3 października „Gazeta Tczewska” zorganizowała debatę z kandydatami na prezydenta Tczewa. Uczestniczyli w niej: Marcin Chełstowski z KWW Twój Nowy Prezydent, Tadeusz Dzwonkowski z Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Drzeżdżon z Inicjatywy Samorządowej oraz Zbigniew Urban ze Świadomego Tczewa. Iwona Nitza, reprezentująca koalicję Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, nie pojawiła się ze względu na chorobę, zaś Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus odmówił udziału w debacie. Z kolei w czwartek 4 października Porozumienie na Plus zorganizowało konwencję, a Prawo i Sprawiedliwość dzień później, w piątek.

Nie potrafię zrozumieć tego podejścia pana prezydenta. Czyżby czuł się na tyle mocny, że uważa, że nie musi rozmawiać o mieście i jego problemach? Uważam, że w tym momencie może tylko stracić - Karol Uliczny, „Gazeta Tczewska”

loadingŁaduję odtwarzacz...

Karetka pogotowia oraz policja interweniowały na tczewskiej Kanonce, po incydencie do którego doszło na jednym z urządzeń do zabaw. Gwóźdź wystający z podestu tyrolki ranił w stopę kobietę. Dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, któremu podlega plac zabaw, tłumaczy, że do zdarzenia nie doszłoby, gdyby z urządzenia nie skorzystała osoba dorosła. Sprawę opisała „Gazeta Tczewska”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedna z lekarek w tczewskiej przygodni odmówiła małemu Jasiowi i jego mamie wyjazdu karetki na konsultacje medyczne. Matka chłopca zareagowała impulsywnie i obraziła lekarkę. Teraz przychodnia grozi jej procesem sądowym oraz zgłoszeniem sprawy do prokuratury. Ponadto nie chce już leczyć chorego malucha.

Jaś jest pacjentem, który wymaga i cały czas będzie wymagał pomocy lekarskiej, pomocy specjalistycznej, skierowań, transportu. To bardzo smutne, że jesteśmy tylko trybikami w wielkiej machinie, za którą stoją niestety pieniądze - Jolanta Pobłocka, Tcz.pl

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe