Przedwyborcza debata prezydencka za nami

  • 09.10.2018, 15:57 (aktualizacja 14.10.2018, 14:15)
  • Redakcja
Przedwyborcza debata prezydencka za nami fot. Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 8 października br., w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się debata przedwyborcza z udziałem kandydatów i kandydatek na stanowisko prezydenta Tczewa zorganizowana przez największe media miasta: Radio Tczew, Telewizję Tetka, Dziennik Bałtycki i portal tcz.pl.

Debata była transmitowana przez Radio Tczew, a dzień później retransmisję można było zobaczyć w Telewizji Tetka.

Poniżej znajdziecie zapis debaty w sześciu częściach:

Pytanie 1: Wielką bolączką polskich miast jest suburbanizacja. Pomysłem na ograniczenie tego zjawiska w Tczewie może być poszerzenie granic miasta, ale to skomplikowany i długotrwały proces. Nawet jeśli ruszy - potrzeba dopełnienia wielu procedur i zgód, a tym samym czasu. Jak zatem skutecznie zatrzymać mieszkańców - w tym samym podatników - w mieście?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytanie 2: W Tczewie nie brakuje przedszkoli i raczej nie ma problemu ze znalezieniem miejsca dla swojego dziecka. Niestety nie ma żadnego publicznego żłobka, a istniejących jest niewiele i nie są tanie. To tylko jeden z problemów dotyczących młodych rodzin. Jakie mają Państwo dla ich propozycje?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytanie 3: Wielu mieszkańców Tczewa zgłasza problem niskich płac, szczególnie w zlokalizowanych w mieście fabrykach, przy jednocześnie dość wysokich cenach mieszkań. To powoduje, że wiele osób decyduje się na pracę w Trójmieście. Jak miasto może pomóc w wyjściu z tego impasu? Tymczasem prognozy dotyczące rynku pracy, mimo iż obecnie mamy jeszcze tzw. rynek pracownika, wieszczą wzrost bezrobocia w branży produkcyjnej, dominującej w naszym mieście. Jak temu przeciwdziałać?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytanie 4: Poziom usług świadczonych przez firmę obsługującą komunikację miejską jest niezadowalający. Jednym z pojawiających się co jakiś czas pomysłów jest powrót do miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego. A może mają Państwo inny pomysł na rozwiązanie tego problemu? Pozostając w temacie transportu - jakie mają Państwo pomysły na umożliwienie mieszkańcom sprawnego skomunikowania z metropolią?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytanie 5: Jakie mają Państwo plany dotyczące Parku Miejskiego i Parku Kopernika, aby stały się miejscami wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców? Dzisiaj nie zachęcają do tego rodzin, osób młodych czy seniorów. Czy zamierzacie Państwo w przypadku wyboru na prezydenta miasta zająć się zagospodarowaniem obszaru Kanonki i jakie macie na to pomysły?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytanie 6: Czy jest Pan/Pani za dofinansowaniem z budżetu miasta programu "in vitro"?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zasady debaty były proste: na odpowiedź na pytania zadawane przez prowadzących kandydaci i kandydatki mieli 2 minuty. Niedopuszczalne było przerywanie wypowiedzi kandydata, który odpowiadał na pytanie, przez pozostałych. Trzy pierwsze pytania pochodziły od redakcji, trzy pozostałe zebrane były od Słuchaczy, Telewidzów i Czytelników.

21 października wybierzemy władze samorządowe [PRZEWODNIK]

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe