Miliony na Kociewskie Centrum Zdrowia

  • 12.10.2018, 09:47 (aktualizacja 12.10.2018, 10:08)
  • Barbara Jackiewicz
Miliony na Kociewskie Centrum Zdrowia materiały prasowe powiatu starogardzkiego

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczyna się inwestycja przeniesienie Oddziału Okulistycznego w Kociewskim Centrum Zdrowia. To pierwszy etap wielomilionowego projektu.

Rusza bardzo duża inwestycja w Starogardzie Gdańskim. Modernizacja oddziałów szpitalnych oraz budowa bloku operacyjnego w Kociewskim Centrum Zdrowia ma być największym projektem w historii tego szpitala. Ale najpierw placówka musi przygotować pomieszczenia do tego zadania i przenieść Oddział Okulistyczny. Na to pierwsze zadanie wybrano już wykonawcę, firmę Ewander, z którą właśnie podpisano umowę na realizację. Mówi Magdalena Jankowska, rzeczniczka Kociewskiego Centrum Zdrowia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oddział Okulistyczny będzie nadal w budynku szpitalnym tylko w innym segmencie, w innym skrzydle (...) Będzie skomunikowany z innymi oddziałami (...) Opatrzymy nasz szpital stosownymi tablicami, tak aby bez problemu pacjenci mogli przejść do danego obszaru. - Magdalena Jankowska, Kociewskie Centrum Zdrowia

Oddział okulistyczny znajdzie się w nowym miejscu już w marcu przyszłego roku. Jakie są kolejne plany?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt unijny na budowę bloku operacyjnego, remont pięciu oddziałów (...) także kształcenie kadry medycznej jest wieloetapowy. Zakończenie szacuje się na rok 2020. - Magdalena Jankowska, Kociewskie Centrum Zdrowia

Pomieszczenia zwolnione przez Oddział Okulistyczny będą wykorzystywane jako oddział zastępczy dla kolejno remontowanych oddziałów szpitalnych tak, aby zapewnić ciągłość udzielanych pacjentom świadczeń.

Łączna wartość projektów unijnych realizowanych w szpitalu to 54 miliony zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to historyczny moment dla naszego szpitala, ponieważ do tej pory nie było tak wielkiego strumienia pieniądza na służbę zdrowia w powiecie starogardzkim. - Magdalena Jankowska, Kociewskie Centrum Zdrowia

Kociewskie Centrum Zdrowia zostanie wyposażone w nowy blok operacyjny, centralną sterylizatornię i zakład diagnostyki obrazowej. Wyremontowanych zostanie pięć szpitalnych oddziałów, pojawi się także nowe wyposażenie m.in. tomograf  i rezonans. Wykonawcę tego zadania poznamy pod koniec października br.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kociewiak
Kociewiak 12.10.2018, 21:04
A budowa bloku operacyjnego nie była przypadkiem odtrąbiona 1,5 roku temu? I do tej pory cisza, a czas ucieka... Oby nie trzeba było płacić kar do Unii bo to znowu spadnie na obywateli.

Pozostałe