Jest nowy żuk dla Włodka. Tu kupisz książki

  • 12.10.2018, 12:54 (aktualizacja 14.10.2018 14:20)
  • Barbara Jackiewicz (Radio Tczew), Krzysztof Repiński (Tv Tetka)
Jest nowy żuk dla Włodka. Tu kupisz książki fot. Krzysztof Repiński (Tv Tetka)
Podziel się:
Oceń:
Na tczewskie targowisko na osiedlu Suchostrzygi przyjechał czerwony żuk. Sfinansowane przez ludzi dobrej woli auto służyć będzie panu Włodkowi, sprzedawcy książek, któremu jakiś czas temu ktoś podpalił stary pojazd.

Ta historia zaczęła się na początku września. Na targowisku na osiedlu Suchostrzygi spłonął żuk, a w nim około 1500 książek. To było jedyne źródło utrzymania pana Włodzimierza. Jedna z mieszkanek Tczewa, pani Katarzyna postanowiła sprawę opisać w mediach społecznościowych i zorganizować pomoc dla pana Włodka. Niektórzy mówili, że "to był kawał złomu tyle, że książkami wypełniony", ale na apel bardzo szybko zareagowali tczewianie i nie tylko - z całej Polski zaczęły napływać wpłaty oraz paczki z książkami. 

Po kilku tygodniach akcji okazało się, że będzie nowy żuk, a pomocy jest aż nadto

W piątek, 12 października, na targowisko zajechała laweta z nowym żukiem. Przywiózł go Michał Szejner:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaproponowałem, ja znajdę tego żuka i Wam przywiozę. I też tak zrobiłem. Znalazłem. Przywiozłem. - Michał Szejner, Łowcy Żuków / Złombol

Żuk jest czerwony z charakterystycznym logo "Włodek książkowy" i na pewno nie będzie go można przegapić wśród innych aut. Stanął w tym samym miejscu, więc stali klienci Włodka nie będą mieć problemu ze znalezieniem nowego samochodu. A książek jest do sprzedania mnóstwo, mówi Katarzyna Gapska inicjatorka pomocy dla pana Włodka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeszcze zostało kilka tysięcy książek, z którymi pewnie będziemy różne akcje robić, i świąteczne, i okazjonalne. - Katarzyna Gapska, inicjatorka pomocy

Red. Krzysztof Repiński z Tv Tetka zapytał, czy żuk podoba się także panu Włodkowi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest niezły, jest niezły. - pan Włodek Książkowy

Zgodnie ze słowami pani Kasi i Pana Włodka mieszkańcy Tczewa mogą teraz spodziewać się okazjonalnych akcji książkowych - koniecznie śledźcie Facebookowy profil Włodek książkowy.

Barbara Jackiewicz (Radio Tczew), Krzysztof Repiński (Tv Tetka)

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grzegorz
Grzegorz 13.03.2019, 17:13
A ja chciałem oddać chyba z 300 książek komplety świata wiedzy tylko mam problem z transportem jak by ktoś chbciał pomóc czy nawet sam pan Włodek Książkowy ma możliwość zorganizowania Transportu to zapraszam w centrum Gdańska
Tel.884-643-042 Grzegorz
Ułatwi kontakt
słowniczek
słowniczek 12.10.2018, 22:04
http://www.rjp.pan.pl/index.ph…
Redakcja
Redakcja 14.10.2018, 14:24
Dziękujemy!

Pozostałe