Gdańsk. Powieszony pies, policja szuka świadków [AKTUALIZACJA]

  • 15.10.2018, 15:45 (aktualizacja 17.10.2018, 08:34)
  • Redakcja
Gdańsk. Powieszony pies, policja szuka świadków [AKTUALIZACJA] fot. KMP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci szukają świadków zdarzenia lub osób mogących mieć wiedzę na temat ciała psa powieszonego na drzewie w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku.

W niedzielę, 14 października br. gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Bartniczej w Gdańsku - Lipcach na terenach zalesionych znalezione zostało truchło powieszonego na drzewie psa. Oficer dyżurny na miejsce skierował policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzenia. Ich analiza pomoże policjantom w wyjaśnieniu okoliczności i przyczyn śmierci psa.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli charakterystyczną smycz wiszącą na drzewie oraz linkę, na której został powieszony pies. Funkcjonariusze zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto jest właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktowały się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6F, telefon 58 321 67 22, e-mail: [email protected], albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji. Gwarantujemy anonimowość.

Policjanci wstępnie zakwalifikowali to zdarzenia jako przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt, które dotyczy zabicia, znęcania, uśmiercenia zwierzęcia. Za popełnienie tego przestępstwa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


Aktualizacja 17.10.2018

Dwoje czytelników portalu trojmiasto.pl wyznaczyło nagrodę w łącznej wysokości 1300 zł dla osoby, która pomoże ująć sprawcę/ów bestialskiego zamęczenia czworonoga.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe